چگونه یک اتاق خیاطی زیبا و دلنشین داشته باشیم ؟

چگونه یک اتاق خیاطی زیبا و دلنشین داشته باشیم ؟  اگر شما  به خیاطی علاقه‌مندید و خواهان  یک اتاق کار خیاطی مستقل در منزلتان هستید، ما به شما مدلی از دکوراسیون داخلی و چیدمان اتاق کار خیاطی را ارائه می‌دهیم تا به کمک آن بتوانید اتاق خود را به محیطی شاد و باشکوه برای ساعت‌ها کار تبدیل کنید.

با استفاده از این نکات جانبی می‌توانید دکوراسیون دیوار اتاق کار خیاطی را به یک اثر هنری تبدیل کنید که توجه‌ها را به خود جلب کند.

خلاقیت داشته باشید

اغلب برای هرکسی که باکار دوخت و دوز و خیاطی سروکار دارد، داشتن یک اتاق و محیط کار اختصاصی آرزویی شیرینی است. جالب است بدانید که این آرزو چندان دست‌نیافتنی نیست، کافی است محیطی در اختیار داشته باشد و کمی از اصول طراحی، چیدمان و دکوراسیون بدانید تا بتوانید یک محیط کار مختص به خیاطی ایجاد کنید.

در خیاطی، ابزار و وسایل زیادی ازجمله قرقره‌های نخ، انواع سوزن، روبان نوار اریب و البته پروژه‌های نیمه‌کاره و تکه پارچه‌های مختلفی وجود دارد که اگر به خوبی سازماندهی نشوند و مرتب سر جای مناسب قرار نگیرند، علاوه بر به‌هم‌ریختگی محیط، آشفتگی ذهنی را هم در بر خواهند داشت.

دست به کار شوید

چگونه یک اتاق خیاطی زیبا و دلنشین داشته باشیم ؟ چنانچه فضایی برای این کار در اختیاردارید و مایلید که دکوراسیون اتاق را تغییر دهیدو آن را درست شبیه به یک اتاق خیاطی حرفه‌ای، بچینید، همین امروز دست‌به‌کار شوید. اگر به خیاطی‌ها رفته باشید، حتماً دیده‌اید که بیشتر لباس‌های مردانه یا زنانه جایی دپو شده و یا در گوشه‌ای روی‌هم قرار داده‌شده‌اند.

درست حدس زدید، اولین قدم برای رسیدن به یک چیدمان خوب، نظم و ترتیب دادن به رخت و لباس‌هاست. برای رسیدن به این منظور، قفسه‌ها و رخت‌آویز سیاری تهیه کنید تا به این آشفتگی‌ها پایان دهید.

 استفاده از دراورها

اتاق خیاطی که دارایدراورهای مختلفی است، برای یک خیاط رؤیاست. اگر می‌خواهید دراورهایی برای اتاق خود دست‌وپا کنید، بهتر است دقت کنید که قرار است کاغذهای الگو را ایستاده در آن قرار دهید یا خوابیده تا بتوانید نسبت به‌اندازه‌ی آن برای خرید اقدام کنید.

همچنین از جعبه‌های دردار برای مرتب نشان دادن اتاق خیاطی حسابی بهره ببرید و نظمی به آشفتگی اتاق کار خود دهید. همچنین تخته‌هایی که از کف زمین تا سقف قرارگرفته نمای خوبی به اتاق می‌دهد. ضمناً پیشنهاد می‌شوند از صندلی‌های چرخ‌دار در این اتاق استفاده کنید تا جابه‌جایی برایتان آسان باشد.

استفاده مفید از قفسه ها و شلف

استفاده از قفسه ها در اتاق کار علاوه بر نظم بخشیدن به این فضا، می تواند به زیباتر شدن اتاق کارتان نیز کمک کند. داخل دراورها را با کاغذهای الگو پر کنید در حالی که درون قفسه ها، گلدان هایی برای تلطیف فضا قرار می دهید. حتی می توانید روبان ها و مدادهای رنگی تان را درون این قفسه ها جاسازی کنید. این قفسه ها را جایی نزدیک به خودتان قرار دهید تا بتوانید به راحتی به ابزارهای خود دسترسی داشته باشید.

میز خیاطی تاشو

چگونه یک اتاق خیاطی زیبا و دلنشین داشته باشیم ؟ اگر فضای خیلی بزرگی در اختیار ندارید، استفاده از میزهای تاشو و جمع شونده می‌تواند ایده‌ای فوق‌العاده برای استفاده‌ی بهینه از فضا باشد.

این میز ها هنگام جمع شدن، به شکل کمد درمی‌آیند و چرخ‌خیاطی را درون خود مخفی می‌کنند. در این حالت تشکی بزرگ و پشتی برای تکیه دادن خواهد داشت که می‌توان از آن در حالت بسته برای مصارف دیگری مانند میزاتو استفاده کرد. در این میزها، چرخ‌خیاطی کاملاً محفوظ است، خاک نمی‌گیرد و از دسترس خردسالان به دور می‌ماند.

رنگ و روشنایی اتاق خیاطی

دقت داشته باشید برای آنکه یک اتاق خیاطی زیبایی درست کنید، نیاز به طرح و نقشه و البته صرف زمان‌دارید. مثلاً اگر رنگ آمیزی اتاق را تغییر دهید، جلوه‌ی آن را به‌طور کامل عوض خواهید کرد. استفاده از رنگ‌های روشن در این اتاق فوق‌العاده عمل می‌کند. البته حتماً به اثرات رنگ‌های مختلف در اتاق دقت کنید، مثلاً رنگ‌های سرد مانند آبی و سبز آرامش بخشند و رنگ‌های گرم مانند قرمز و نارنجی، هیجان‌آورند.

از خود بپرسید که مایلید اتاق شما چه حالتی داشته باشد. در این میان دقت کنید که روشنایی اتاق کار شما به چه میزان است، یک اتاق به رنگ‌های تیره‌تر و تندتر، به منبع روشنایی بیشتری نسبت به اتاق‌های بارنگ روشن‌تر نیاز دارد.

یکی دیگر از راه‌کارهای نظم و ترتیب بخشیدن و زیباسازی فضای اتاق کارتان، استفاده از آهن‌رباها و قلاب هاست. برای این منظور کافیست تا از فضاهای مختلف مانند پشت در و یا کناره های میز استفاده کنید و قلاب‌های مخصوصی را نصب کنید و سپس این کاغذهای الگو را از آنها آویزان کنید. همچنین با نصب کردن یک کیف یا قفسه های کوچک فلزی پشت در می‌توانید وسایل خیاطی‌تان را درون آن بریزید.

یک قفسه فلزی چرخ‌دار بخرید و یک سطح صاف و مسطح روی آن، برای گذاشتن وسایل خیاطی، فراهم کنید. یک یا دو سبد برای کارهای تمام‌شده و تمام نشده‌تان تهیه کنید.

با این کار وقتی در حال تمام کردن کاری هستید دیگر نیازی به جمع‌کردن وسایلتان ندارید، بلکه با استفاده از این سبدها می‌توانید وسایل موردنیازتان را در دسترس داشته باشید و زمان زیادی را برای نشستن و برخاستن جهت برداشتن وسایل موردنیازتان تلف نکنید. حتی می‌توانید چند جعبه کوچک تهیه کنید وسایل خود را در جعبه‌ها بگذارید و آنها را در قفسه‌هایی که از قبل تهیه‌شده‌اند، قرار دهید.

نکات مهم در حین طراحی اتاق خیاطی

چگونه یک اتاق خیاطی زیبا و دلنشین داشته باشیم ؟ در اتاق خیاطی به یکمیز و صندلی، چرخ‌خیاطی و وسایل جانبی نیاز دارید، برای اینکه بتوانید وسایل جانبی خیاطی خود را مرتب بچینید، می‌توانید از سطل‌ها و جعبه‌های ذخیره‌سازی در کنار میز کار خود استفاده کنید.

برای سازمان‌دهی قرقره‌های نخ یک تخته چوبی به دیوار نصب کنید و قرقره و سایر وسایل خود را روی آن قرار دهید تا همیشه در دسترس باشند.

نکته آخر نیز برای سازمان‌دهی وسایل جانبی این است که گلدان‌های پلاستیکی را به دیوار بزنید و برای قرار دادن وسایل خیاطی از آن‌ها استفاده کنید تا هم‌اتاق شمارا زیباتر جلوه دهد و هم وسایل به‌راحتی در دسترس باشند.

همان‌طور که مشاهده کردید، پایه و اساس زیبا جلوه کردن اتاق کار خیاطی، نظم و ترتیب آن است، پس با استفاده از قفسه‌ها، جعبه‌ها و دراورها، نظم را بر این اتاق حاکم کنید تا بر جلوه‌ی اتاق خود بیفزایید.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید