چگونه میز عسلی انتخاب کنیم

چگونه میز عسلی انتخاب کنیم : در دکوراسیون داخلی هر خانه‌ای، میز به ‌خصوص میزهای عسلی نقش بسزایی دارند. میزهای عسلی در اصل نقش مکمل مبل‌ها یا کاناپه‌های موجود در اتاق نشیمن را ایفا می‌کنند.

هرچند این میزها نقلی و کوچک هستند، اما جای خالی آن‌ها در چیدمان خانه احساس می‌شود، آنها باعث شکوه و جلال اتاق نشیمن می‌شوند و به نوبه ی خود حیاتی و مهم هستند. از میزهای عسلی هم برای پذیرایی مهمانان و هم به‌عنوان یک سکو برای قرار دادن آباژورها و وسایل دکوراتیو استفاده می‌شود، آنها می‌توانند به ایجاد فضای خیره کننده‌ در اتاق نشیمن کمک شایانی کنند.

با توجه به صحبت‌های خریداران، خرید میز عسلی نسبت به هر وسیله دیگر در اتاق نشیمن مشکل‌تر است و به دقت بیشتری احتیاج دارد. درخرید میز عسلیباید به ارتفاع، جنس و سایز آن توجه کنیم و تعادل را در دکوراسیون رعایت کنیم. با رعایت نکات زیر می‌توانیم بهترین میز عسلی مدرن را برای چیدمان داخلی اتاق نشیمن خود انتخاب کنیم، با ما همراه باشید.

ارتفاع مناسب میز عسلی

چگونه میز عسلی انتخاب کنیم : یکی از معیارهای کلی خرید میز عسلی این است که سطح آن باید برابر یا کمتر از ارتفاع بازوهای مبل باشد. برای مبل‌های استاندارد، این اندازه حدود ۲۵ اینچ (معادل ۶۳.۵ سانتی‌متر) است.

در صورتی که شما نتوانید میزهای عسلی را با توجه به ارتفاع مبل یا کاناپه اتاق نشیمن خود پیدا کنید، حتی‌الامکان باید میزهای کوتاه‌تر را انتخاب کنید تا به راحتی بتوانید از آنها استفاده کنید. نمونه میزهایی که بالاتر از سطح بازوی مبل قرار می‌گیرند، نه تنها خوشایند نیستند، بلکه باعث می‌شوند افراد برای قرار دادن یک لیوان یا یک کتاب سخت تلاش کنند.

دستتان برای انتخاب جنس میز عسلی باز است

میزهای عسلی با روکشی از جنس پارچه و یا گاهی اوقات روکشی از جنس چرم، از مدل‌های پرطرفدار این نوع میزها در سال‌های گذشته بوده‌اند. این میزها پایه‌هایی کوتاه‌تر و ارتفاعی کمتر نسبت به مدل‌های دیگر دارند. این نوع میزهای پارچه‌ای به دلیل تنوع در رنگ و طرح‌های مختلفی که دارند به‌راحتی می‌توانند با مبلمان مورد استفاده در اتاق نشیمن هماهنگ شوند و یک فضای دل‌نشین و گرمی را برای گفتگو فراهم کنند.

میزهای عسلی طبقاتی

استفاده از میزهای عسلی طبقاتی باعث تنوع در دکوراسیون اتاق نشیمن ما می‌شود. این میزها به ما اجازه می‌دهد با ارتفاع کمی بیشتر در کنار مبلمان اتاق نشیمن از آن‌ها استفاده کنیم. از صفحه بالای میز می‌توانیم به‌عنوان فضایی برای گذاشتن گلدان‌های تزئینی استفاده کنیم و از صفحه زیرین به عنوان فضایی برای مجلات خانه! این نوع میزها بیشتر جنبه تزئینی دارند و در هر گوشه‌ای از خانه میتوان از آنها استفاده کرد .

میزهای عسلی در کنار مبل‌های بی دسته

یکی دیگر از کاربردهای مهممیزهای عسلی، استفاده از آن‌ها در کنار مبل‌های بی دسته است؛ هم باعث ایجاد بازو در این نوع مبل‌ها می شوند و هم استفاده کاربردی دارند. در این موارد ما دو گزینه داریم: میزهایی را انتخاب کنیم که متناسب با ارتفاع مبل‌ها هستند و یا مدل‌هایی که ارتفاع کمتر یا هم سطح با مبل‌ را دارند؛ این تنها به چیدمان و تعادل فضایی ما بستگی دارد.

وجود دو میز  با ابعاد متفاوت و عرض و طول‌های مناسب، مکان موردنیاز برای قرار دادن وسایل پذیرایی را فراهم می‌کنند. این میزها به همراه پایه‌های فلزی نازک یک هماهنگی کامل را در کل فضا ایجاد می کنند.

عدم تناقض در چیدمان میزهای عسلی

چگونه میز عسلی انتخاب کنیم :  به راحتی میتوان ازمیزهای عسلی مشابه برای ایجاد هماهنگی بیشتر با چیدمان در اتاق نشیمن بهره ببریم. استفاده از میزهایی با پایه‌های برش خورده و منحنی شکل در کنار مبلمان سلطنتی در اتاق نشیمن همانند عکس بالا، فضای اتاق ما را رسمی‌تر می­ کنند. استفاده از میز های عسلی هم سان با مبلمان سلطنتی، شکوه اتاق را بیشتر می کند.

استفاده از میز عسلی تاشو

در چیدمان  و دکوراسیون داخلی هیچ قانونی وجود ندارد که از میزهای یک اندازه استفاده کنیم. به خصوص زمانی که خانه کوچکی داریم و فضای کافی برای مانور دادن مبلمان اتاق نشیمن خود نداریم، بهترین گزینهمیزهای تاشوهستند تا بتوانیم به راحتی این میزها را باز و بسته کنیم. استفاده از این نوع میزها در کنار مبل حصیری در اتاق نشیمن، حس صمیمت و گرما را به فضا القا می‌کند.

میزهای عسلی با استفاده اشیاء غیرمتعارف

چگونه میز عسلی انتخاب کنیم : گاهی اوقات استفاده از وسایل تکراری در اتاق نشیمن باعث خستگی و یکنواختی در افراد می ­شود. همیشه نباید از میزهای تعریف شده به شکل معمول در بازار استفاده کنیم. به عنوان مثال می‌توانیم از اشیاء غیرمتعارف و قدیمی به عنوان میز عسلی بهره بگیریم؛ جعبه‌های حمل و نقل، چمدان‌های قدیمی، ماشین‌های چرخ خیاطی و … از این موارد. تنها، رعایت مقیاس در این میزها مهم است، به ‌طوری که توجه داشته باشیم که آنها بخشی از دکوراسیون ما هستند برای ایجاد تعادل، نه ایجاد اختلاف در اتاق نشیمن.

مقاله قبلیچگونه مبلمان را در یک اتاق نشیمن کوچک بچینیم
مقاله بعدیخلق جلوه‌های جذاب با قاب عکس

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید