استفاده خلاقانه از چوب درخت غان

0

استفاده خلاقانه از چوب درخت غان

استفاده خلاقانه از چوب درخت غان : استفاده ی خلاقانه و جذاب از چوب و تنه ی درخت و شاخه ی درختان برای درست کردن اجسام دست ساز برای منزل و همین طور تبدیل منزل شما به یک خانه به سبک روستیک از جمله مواردیست که امروزه مورد توجه است.

سبک روستیک (Rustic) یا همان روستایی سبکی است که هدف اصلی آن کشاندن طبیعت به داخل خانه است یعنی استفاده از چیز هایی که درطبیعت موجوداست. بیشترین چیزی که می تواند یک خانه به سبک روستیک را تداعی کند استفاده از چوب و دکوری های چوبی می باشد.

استفاده خلاقانه از چوب درخت غان : پروژه های (DIY(do-it-yourself اکتشافات شگفت انگیزی هستند.تمام طرحها با استفاده از چوب توس یا غان وهزینه کمی ساخته شده اند .( غان یا توس درختی بسیار زیبا از خانواده توسکایان است که ارتفاع آن تا ۳۰ متر می رسد . عمر آن دراز و حدود ۱۰۰ سال است.ا ین درخت بومی در قسمت های بالای نیم کره شمالی (اروپا، آمریکای شمالی) وجود دارد. برگ های درخت توس به شکل لوزی ، نوک تیز و دندانه دار است.

میوه آن به صورت شاتوت دراز می باشد که نر آن در پائیز و ماده آن در بهار ظاهر می شود . پوست تنه این درخت معمولا ( اما نه همیشه ) سفید رنگ بوده که در سن بیست سالگی به صورت نوارهائی شبیه کاغذ از آن جدا می شود . برگ و پوست تنه و شیره این درخت مصرف طبی دارد.) طرحها سادگی خانه های مزارع قدیمی را داراست و سبب ایجاد آرامش و آسایش خاطرمی شود.زمانی که شما می خواهید طبیعت را به درون خانه خود بیاورید .چوب طبیعی بهترین گزینه است.

استفاده خلاقانه از چوب درخت غان : چوب توس دارای رنگ کرم مایل به قرمزاست، دوایر سالیانه پهن با حدود نسبتا مشخص و موجدار در مقطع عرضی و پره چوبی آجری شکل قرمز رنگ در مقطع شعاعی و دوک های ظریف (پره ها) در مقطع مماسی از خصوصیات ظاهری چوب است. توس دارای چوبی نرم است. چوب بریده‌ شده توسکا در هنگام پاییز سفید رنگ است، ولی لحظاتی بعد از برش به قرمز متمایل می‌شود و سپس به رنگ صورتی روشن درمی‌آید و به همین رنگ می‌ماند. توس، چوبی نیمه سنگین تا سبک است که به دلیل پرداخت و رنگ پذیری، شکاف خوری و ابزار خوری خوب، در صنعت مبلمان مصرف دارد. چوب این درخت مورد استفاده در صنایع روکش‌سازی نیز می باشد.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد