ویژگی های وکیل ثبت شرکت تبریز

0

ویژگی های وکیل ثبت شرکت تبریز : بی شک استخدام وکیل با تجربه و حاذق جهت ثبت شرکت یکی از ضروری ترین اقداماتی است که صاحبان شرکت ها باید در ابتدای امر به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

ویژگی های وکیل ثبت شرکت تبریز

به گزارش اینترنتی مجله دکوکدهاز آنجایی که ثبت شرکت از جمله تخصصی ترین اموراتی است که هر فردی از عهده انجام آن بر نمی آید؛ باید افرادی که در زمینه قانون تخصص کافی را دارند؛ جهت انجام این کار گزینش شوند. در غیر این صورت روند انجام ثبت با مشکلات بسیاری روبه رو خواهد شد.

در این مقاله می خواهیم که شما را با ویژگی های وکیل ثبت شرکت تبریز آشنا کنیم. بنابراین مطالعه این مقاله خالی از لطف نخواهد بود.

وکیل ثبت شرکت کیست؟

به وکیلی که امور مربوط به ثبت را انجام می دهد؛ وکیل ثبتی گفته می شود. این نام گذاری بدان معنا است که کلیه امور و مشکلاتی که در این زمینه وجود دارند؛ توسط وکیل ثبتی به سرعت حل و فصل می شوند. این نوع از وکلا با قوانین و آیین نامه های ثبتی آشنایی کامل دارند و در اسرع وقت قادر خواهند بود که کلیه امور ثبتی شرکت را انجام دهد. بنابراین حیطه فعالیت این نوع از وکلا در این زمینه عنوان می شود.

این وکلا در اداره ثبت اسناد و املاک کشور یا دفاتر ثبت اسناد رسمی فعالیت دارند و جهت ملاقات با آن ها کافی است که به این مراکز مراجعه کرده و وکیل مورد نظر را جهت انجام کارهای اداری مربوط به ثبت شرکت استخدام کنید. این وکلا باید در کلیه امور ثبتی و حقوقی ماهر باشند و با آگاهی کامل به قانون ثبت، در صدد راهی جهت تسهیل در امور ثبتی برآیند. بنابراین در ادامه وظایف و حیطه کاری این وکلا را عنوان می کنیم.

حیطه کاری وکلای ثبت شرکت

آگاهی نسبت به اختیارات و حیطه کاری وکلای ثبت شرکت در شهر تبریز یکی از مهم ترین مسائل جهت استخدام این افراد است. به همین جهت در ادامه مواردی از اختیارات وکیل ثبتی را بیان می کنیم:

 • انجام کارهای اداری مربوط به ثبت شرکت
 • تنظیم قانونی سند رسمی شرکت
 • ثبت شرکت یا برند و نام تجاری
 • اعتراض به جعل سند شرکت
 • ارائه و تنظیم شکایت نامه جهت رفع مشکلات مربوط به جعل سند
 • رسیدگی به امورات مربوط به مشکلات ثبت شرکت
 • دریافت سند ثبت شرکت
 • انتقال سند شرکت به شخصی دیگر
 • پرداخت هزینه های ثبت شرکت به حساب صاحب شرکت
 • ارائه اطلاعات جزئی شرکت به دفاتر ثبت اسناد رسمی کشور
 • باطل کردن سند در صورت درخواست صاحب شرکت

وکیل ثبت شرکت تبریز وظایف متعددی دارد. به همین دلیل در این مطلب تنها به وظایف وکیل ثبتی در زمینه ثبت شرکت اشاره شد.

جهت انجام مشاوره های بیشتر در این زمینه و کسب اطلاعات دقیق تر به شما پیشنهاد می کنیم که به سایت سعید شهبازی، وکیل پایه یک دادگستری مراجعه کنید. از آنجایی که امروزه کلیه امور به صورت آنلاین صورت می گیرد و این امر تاثیر به سزایی در زندگی افراد دارد؛ اکثر مشاوره های مربوط به ثبت شرکت در ابتدا به صورت آنلاین و رایگان توسط متخصصان این سایت انجام می شود.

وکیل ثبت شرکت تبریز چه خصوصیاتی دارد؟

صاحبان هر کسب و کاری همواره تلاش می کنند که در حیطه کاری خود به موفقیت دست پیدا کنند. این افراد ممکن است که با تمامی قوانین حقوقی مربوط به کسب و کار آشنایی نداشته باشند. بنابراین انتخاب وکیل  متخصص جهت انجام امور مربوط به ثبت شرکت اهمیت بسیاری دارد.

این افراد در زمینه های متفاوت قانونی اطلاعات مفید و جامعی دارند و با کلیه راهکارهای مربوط به قانون آشنا هستند. بنابراین بدون صرف زمان و هزینه زیاد به شما در ثبت شرکت کمک خواهند کرد. وکیل ثبت شرکت باید خصوصیات زیر را داشته باشد که در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات مربوط به ثبت شرکت را حل کند. این ویژگی ها به صورت زیر عنوان می شود.

تخصص در حیطه کاری

از جمله مهم ترین ویژگی هایی که وکیل ثبت شرکت تبریز باید داشته باشد؛ تخصص در حرفه مربوط به خود است. امروزه با توجه به اشباع این رشته افراد بسیار کم مهارت پا به این عرصه گذاشته اند که تخصص کافی را در این زمینه ندارند و ممکن است که مراحل ثبت شرکت را به کندی انجام دهند. تخصص به این معنا است که این افراد باید در زمینه ثبت شرکت فعالیت های حرفه ای داشته باشند.

علم و دانش کافی در زمینه های حقوقی

دانش مربوط به وکالت تنها به تحصیلات آکادمیک اطلاق نمی شود؛ بلکه این ویژگی با مطالعه بسیار زیاد در این حیطه به دست می آید. بنابراین صرفا داشتن مدارک مربوط به وکالت کافی نیست و این افراد باید علم و اطلاعات خود را بروزرسانی کنند. با مطالعه کتاب های حقوقی مربوط به ثبت شرکت دانش کافی جهت حل و فصل مسائل حقوقی و ثبتی برای وکیل ثبت شرکت در تبریز حاصل می شود.

تجربه در کسب و کار

تجربه یکی از ضروری ترین ویژگی هایی است که وکلای ثبتی باید داشته باشند. تجربه در زمینه کارهای قانونی و اداری به این افراد کمک می کند که کلیه امورات مربوط به ثبت را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند. افرادی که پرونده های ثبتی بسیاری را حل و فصل کرده باشند؛ به خوبی می دانند که در هر مرحله از ثبت شرکت باید چه مدارکی را ارائه دهند. بنابراین این ویژگی مهارت وکیل مورد نظر را بیش از پیش نشان می دهد.

اطلاع از کلیه امور مربوط به ثبت شرکت و مراحل قانونی آن

مراحل اداری و قانونی ثبت شرکت پروسه ای طولانی و طاقت فرسا است که به تجربه، مهارت و اطلاعات دقیق در این خصوص نیاز دارد. بنابراین وکیل ثبت شرکت تبریز باید از قبل با تمامی این مراحل آشنایی داشته باشد. زیرا هرگونه ناآگاهی نسبت به چگونگی این مراحل باعث می شود که در ثبت شرکت شما اختلال ایجاد شود.

وکیلی با اطمینان

از آنجایی که صاحبان شرکت ها کلیه امور حقوقی خود را به این افراد می سپارند؛ این وکلا باید افرادی قابل اطمینان باشند. وکلایی که مورد اعتماد هستند؛ امورات ثبت شرکت را به نحو احسن انجام می دهند و وجدان کاری دارند. بنابراین با خیال راحت کارها و امور ثبتی خود را به این افراد می سپارید.

در نتیجه

با توجه به مطالبی که در این مقاله مطرح شد؛ نتیجه چنین حاصل می شود که وکیل ثبت شرکت تبریز باید مهارت، تجربه، تخصص، دانش و اطلاعات کافی در زمینه ثبت شرکت و انجام مراحل اداری و قانونی آن داشته باشد. زیرا در صورتی که وکیل شما هر یک از این ویژگی ها را نداشته باشد؛ ثبت شرکت شما با مشکل رو به رو می شود.

در نهایت نیز باید بدانید که اگر وکیل جهت ثبت شرکت در تبریز را از سایت سعید شهبازی، وکیل پایه یک دادگستری انتخاب کنید؛ طی ثبت شرکت خود با اتلاف وقت و هزینه مواجه نخواهید شد.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد