کاربرد ورق ام دی اف ملامینه در صنعت کابینت سازی مشهور است. کاربرد ورق ام دی اف ملامینه در صنایع خودرو سازی،کف پوش و دیوار پوش به کمک صنعت آمده است.

آشنایی با کاربرد ورق ام دی اف ملامینه

ملامین یک ترکیب ارگانیک است که از فرمالدئید پلاستیک مقاوم در برابر حرارت تشکیل می شود. ترکیب ملامین و ام دی اف به کمک صنایع مختلف آمده است، و پوششی مقاوم و کاربردی را برای صنایع مختلف به وجود آورده است.

کاربرد ورق ام دی اف ملامینه بیشتر پوششی برای سطح های مختلف است؛ که به یک لایه با پایه ی کاغذ اضافه می شود تا لمینیت را تشکیل دهد و تبدیل به پوششی مقاوم برای انواع مواد و لوازم خانگی شود. رنگ های مختلف آن در دکوراسیون و طرح های بافت، پانل های ملامین و هر جایی دیگری مورد استفاده قرار می گیرد.

ورق ام دی اف ملامینه

کاربرد ورق ام دی اف ملامینه بیشتر پوششی است، که در صنایع مختلف جهت کاربردهای متنوع و لایه های رویی برای تقویت مقاومت استفاده می شود. ورق ام دی اف ملامینه سبک و با مقاومت بالا و ارزان است. مزایای مختلفی در مصارف صنعتی و خانگی دارد که می توان به ضد قارچ و مقاوم در برابر حشرات بودنش اشاره کرد.

یکی از دلایل عمده ی کاربرد ورق ام دی اف ملامینه در صنایع عمر طولانی آن است که به دلیل فیکس شدن ورق های ام دی اف ملامینه به راحتی، آن هم با چسب چوب مورد استفاده ی صنایع قرار می گیرد. ورق های ام دی اف ملامینه به این جهت بیشتر مورد استقبال هستند که با وجود داشتن مزایای چوب از چوب ارزان تر و سبک تر هستند و به راحتی برش می خورند و ماشین کاری می شوند و مانند چوب سطحی گره و  فرم بد ندارند در انواع مات و براق وجود دارد و مقابل خش و رطوبت مقاوم هستند و در صورت نیاز به راحتی سمباده می خورند و تنظیم می شوند.

کاربرد ورق ام دی اف ملامینه

یکی از فرآوری های که از چوب ساخته می شود؛ ام دی اف است که با پوشش های مختلفی سطح مقاومت شان ارتقا می یابد و تنوع زیادی در روکش ها ایجاد می کند. یکی از این رو کش ها ملامینه است. کاربرد ورق ام دی اف ملامینه به عنوان یک روکش و پوشش که ایجاد عمق و سبک می کند و در درب های کشویی کابینت و قسمتهایی از کشو از این جنس زیاد استفاده می شود.

ورق های ام دی اف ملامینه در پوشش های سقف؛ صنعت خودرو سازی؛ دیوار پوش ها و کف پوش ها و سطح پشتی کمد و کابینت استفاده می شوند. یکی دیگر از کاربرد ورق ام دی اف ملامینه نصب آن در رویه های درب های چوب و گلاس های مختلف است.

آشنایی با ورق ام دی اف ملامینه

ورق های ام دی اف ملامینه در طیف گسترده ای از رنگ ها، چوب های چوبی و الگو های تزئینی موجود است، در حقیقت تخته و یا ورقه ای با ضخامت های مختلف است. برخی ورق های ام دی اف ملامینه در صنعت مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد و این امر با توجه به کیفیت آن بسیار ارزان و مقرون به صرفه خواهد بود ورق های ام دی اف ملامینه دوام عالی نسبت به سایر محصولات از جمله نئوپان دارند و در میزهای دفتری نیز به کار می روند برای مثال می توان گفت مقاوم در برابر خراشیدگی و شکستگی هستند و رطوبت در آن تاثیری ندارد. این ورقه ها معمولا سه لایه است ولی قیمت مناسبی دارند. پوشش تکمیل ورق های ام دی اف ملامینه، ضد آب است.

از ضخامت های مختلفی بر خوردار است که به طور معمول استاندارد صنعتی آن ۲۵ میلی متر ضخامت دارد برخی از این ورق های ام دی اف با ضخامت ۱۸ میلی متر وجود دارد. لبه های این ورق ها قابل تنظیم است و شکل پذیری و ابزار خوری خوبی دارد خصوصیات منحصر به فرد مکانیکی و فیزیکی این ورق ها باعث جایگزینی این نمونه با اوراق دیگر چوبی شده است.

گسترده ترین دامنه ی کاربردی را دارد که هر روز به موارد کاربرد ورق ام دی اف ملامینه افزوده می شود. علاوه بر ظاهری زیبا که این ورق های ام دی اف ملامینه به لوازم می دهند به راحتی تمیز می شوند و با ساختار همگن خود با سطحی صیقلی و صاف سر و کار خواهید داشت که تغییر شکل نخواهد داشت و طول عمر و مقاومت خوبی برخوردار است

معرفی کامل ورق ام دی اف ملامینه

تولید این ورق ها به این صورت است که قطعات چوب را به صورت ورق های نازک  در آورده و سپس این ورق های نازک را با چی پر؛ دفیبره کرده و با افزودن مواد مانند چسب و سایر موارد با حرارت به صورت فشرده در می آوردند و ملامین در این مرحله برای مقاوم نمودن ورق ها در برابر رطوبت و حشره بدان افزوده می شود.

پس از فشرده شدن در سایز های مختلف برش می خورد و بسته بندی می شوند. ورق های ام دی اف ملامینه می توان گفت کاربردی ترین ماده در ساخت کابینت ها است که البته در سایر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد ولی به دلیل تخصصی بودن این مورد اغلب از آن بی اطلاع هستند. ورق های ام دی اف ملامینه در دو نوع ضخیم و نازک وجود دارد که هر کدام  کاربرد متفاوتی دارند با عنوان مثال کاربرد ورق های ام دی اف نازک در کف کشو ها و پشت کابینت ها و رویه های درب ها است. روسازی؛ روی این ورق ها انجام می شود .

از موارد دیگر استفاده و کاربرد ورق ام دی اف ملامینه را در صنعت خود رو سازی و پشت صندلی ها و دیوارکوب ها می توان مشاهده کرد.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با محصولات می توانید با شماره ۶۱۰۹۸ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمائید و یا به لینک کاربرد ورق ام دی اف ملامینه مراجعه کنید.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید