داشتن خانه‌ای زیبا و گران‌قیمت با دکوراسیون شیک

0
داشتن خانه‌ای زیبا و گران‌قیمت برای بسیاری از افراد یک آرزوست. اما شاید خرید وسایل لوکس برای همه میسر نباشد. به همین دلیل می‌توان با بهره‌گیری از اصول چیدمان، خانه را لوکس جلوه دهید.

عناصر زیادی در طراحی و دکوراسیون خانه، مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما شاید همه‌ی آنها به اندازه‌ی رنگ‌ها مهم نباشند. شاید تمامی وسایل این قدرت را نداشته باشند که فضایی همسو با شخصیت افراد را ایجاد کنند و تأثیر طولانی مدتی بگذارند، در صورتی که این کار از عهده‌ی رنگ‌ها بر می‌آیند. این می‌تواند برای شما حین بودجه بندی برای دکوراسیون خانه، فوق‌العاده باشد.

استفاده از مبلمان به رنگ استخوانی
استفاده از مبلمان به رنگ استخوانی

یکی از رنگ‌هایی که می‌تواند در زیباسازی دکوراسیون منزل شما بسیار مؤثر باشد، رنگ استخوانی است. این رنگ را می‌توان از آن دست رنگ‌هایی دانست که همیشه و در زمان‌های مختلف، مورد توجه افراد بی‌شماری قرار گرفته است.

استفاده از این رنگ در ترکیب با انواع طوسی و نوک مدادی و کمی اکسسوری به رنگ طلایی می تواند خانه را بسیار شیک و لوکس نماید.

دکوراسیون استخوانی با رنگ زرد
دکوراسیون استخوانی با رنگ زرد

اگر طرفدار فضای گرم تری هستید می توانید از ترکیب استخوانی با رنگ های متعدد دیگر استفاده کنید. یکی از این رنگ های فوق العاده زرد است که رنگی شاد و درعین حال لوکس به حساب می آید.

بله می‌توان بدون اینکه هزینه‌ی زیاد و قابل توجهی را صرف کنید، به وسیله‌ی رنگ‌ها، چیدمان فوق‌العاده‌ای برای خانه‌ی خود ایجاد کنید.

دکوراسیون خانه
دکوراسیون خانه

به کل خانه نگاه کنید

قبل از آنکه چیدمان خانه را آغاز کنید، دوباره به پایه‌های اصلی چیدمان خانه‌ی خود نگاه کنید و بازنگری کنید. ممکن است بسیاری از فضاهای خانه‌ی شما به رنگ‌های کرم و سفید باشند، اما نه آن‌قدر جذاب و تمیز که حسی پر نشاط را القا کنند.

جالب است بدانید که بسیاری از افراد در مقابل رنگ آمیزی خانه از خود مقاومت نشان می‌دهند این در حالی است که بعد از اتمام کار متوجه می‌شوند که رنگ آمیزی خانه بسیار مهم بوده است و چه تأثیر شگرفی را در فضا ایجاد کرده‌اند.

رنگ آمیزی مناسب برای خانه
رنگ آمیزی مناسب برای خانه

اما چگونه بدانیم که کدام سایه برای رنگ آمیزی مناسب تر است؟

 

رنگ سفید یکی از بهترین انتخاب هاست، چرا که علاوه بر زیبایی می تواند به راحتی با سایر رنگ ها ترکیب شود. روشنایی رنگ سفید می تواند به راحتی بسیاری از رنگ های دیگر را در خود جای دهد و از به وجود آمدن احساس خستگی در افراد جلوگیری کند.

اگر دکوراسیونخانه ی شما کمی سمت و سوی سنتی دارد، می توانید از سفید های گرم تری مانند سفید مایل به خاکستری استفاده کنید نه سفید یخچالی.

اتاق غذاخوری کرم و عاج فیلی
اتاق غذاخوری کرم و عاج فیلی

لایه های مختلف در قالب های مختلف

تزئین و چیدمان یک اتاق می‌تواند در ابتدا کمی ترسناک باشد، اما اگر از مبلمان و سایر وسایل با طیف از رنگ استخوانی استفاده کنید، هرگز راه را اشتباه نرفته‌اید.

می‌توان به جرات گفت که استفاده از این رنگ برای تمامی اتاق‌ها مناسب است. تمام اتاق خواب‌ هایی که به این رنگ دکور می‌شوند، بسیار شیک، رؤیایی و جذاب هستند.

یکمیز نهارخوری با سنگ مرمر سفید به همراه صندلی‌های دسته دار به رنگ استخوانی و اتاق نشیمنی که تماماً به این رنگ است، می‌تواند فوق‌العاده باشد.

دقت کنید که بافت و رنگ را با یکدیگر به خوبی ترکیب کنید. قرار نیست شما اتاق خود را همانند یک نمایشگاه فروش خودروهای لوکس با چیدمان تماماً سفید در آورید، پس رنگ استخوانی را فراموش نکنید.

قالیچه ی کرم رنگ یا عاج فیلی به اتاق اضافه کنید
قالیچه ی کرم رنگ یا عاج فیلی به اتاق اضافه کنید

یک قالیچه ی کرم رنگ یا عاج فیلی به اتاق اضافه کنید.

اگر شما در خانه‌ای اجاره‌ای زندگی می‌کنید، دست شما برای اینکه پایه ریزی خانه را تغییر دهید کمی بسته است، به همین منظور راه حل‌هایی نیز برای رفع این مشکل وجود دارند که از جمله‌ی آنها می‌توان به استفاده از قالیچه‌ها پناه برد.

افزودن یک قالیچه به رنگ استخوانی می‌تواند رنگ و رخ اتاق نشیمن شما را فوق‌العاده کند. این فرش‌ ها می‌توانند نور منعکس کننده‌ای را مهیا سازند، در نتیجه اتاق لوکس‌تر و زیباتر به نظر می‌آید.

پوشاندن کف و سطح وسیعی از خانه با رنگ استخوانی می‌تواند راهی عالی برای روشن کردن فضا باشد. اطمینان حاصل کنید که همه چیز در فضای شما سیاه نیست. اگر خانه شما با رنگ تیره سنگین است، با استفاده از  رنگ خاکستری، استخوانی یا کرم می‌توانید کنتراست را کمی متعادل کنید و از شدت تیرگی فضا بکاهید.

منبع : خوگر

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد