با لگو این کارها را می توانید انجام دهید

1
لگو یکی از هیجان انگیز ترین اسباب بازی هاییست که برای کودکان ساخته شده است. البته این که بگوییم این وسیله ی جذاب تنها برای کودکان کاربرد دارد، اشتباه است. مگر می شود در جایی قطعات زیبا و رنگی لگو را ببینیم و دستی به آن نرسانیم و چیزی خلق نکنیم؟
درست است که از لگو اغلب به عنوان اسباب بازی برای کودکان یاد می شود، اما به این فکر کنید که از دل این لگوهای خوش رنگ، چه چیزها که نمیتوان ساخت. مطمئنا هیچگاه از لگو خسته و دلزده نمی شوید، حتی اگر بی هوا پای خود را روی آنها بگذارید و تیزیشان حسابی اذیتتان کند.
ساخت آباژور با لگو

 قبل از آنکه چند ایده از این قطعات پلاستیکی خوش رنگ به شما بدهیم، بهتر است نگاهی کوتاه به تاریخچه ی لگو داشته باشیم.

تاریخچه ی لگو:

لگو در واقع مخففی از دو واژه ی  leg godt  است. گروه LEGO در سال ۱۹۳۲ توسط Ole Kirk Kristiansen تاسیس و سپس این شرکت از پدر به پسر منتقل شد و اکنون متعلق به Kjeld Kirk Kristiansen، از نوادگان وی است. این شرکت در ابتدا کارگاهی کوچک بود که طی گذشت زمان و کسب محبوبیت، امروز تبدیل به کارخانه ای بسیار بزرگ و معروف شده است. البته قطعات لگو با ظاهر فعلی در سال ۱۹۵۸ متولد شد. شیوه ی اتصال لوله ای آنها به یکدیگر به کاربران این اجازه را داد که بتوانند هر چه دوست دارند را بسازند و همین موضوع سبب شد که از آن روز تاکنون، ذره ای از محبوبیت آن کاسته نشود و هر فردی در هر سنی از بازی کردن با آن لذت ببرد.

جالب است بدانید که اولین قطعه ی پلاستیکی لگو در سال ۱۹۴۷ ساخته شد و از آن زمان تا به امروز شکل ها و مدل های مختلفی از آن وجود دارد، یکی از یکی بهتر و جذاب تر!

لگو
لگو

استفاده از لگو کاملا بستگی به تخیلات شما دارد. برخی از معلمان خلاق، از لگو برای آموزش دانش آموزان استفاده می کنند، برخی دیگر از آنها حیوانات و وسایلی می سازند و بدین وسیله کودکان را آموزش می دهند. اما اگر خلاق تر باشید، کمی فراتر از اینها می روید و چیز هایی خلق می کنید که روزانه از آنها زیاد استفاده می کنید.
آیا میدانید با لگو چه کارهایی می توانید انجام دهید؟ در ادامه ی مطلب با ما همراه شوید، شاید از امروز از لگو استفاده های جذاب تری کنید.

جعبه هدیه با لگو
جعبه هدیه با لگو

با لگو اینها را می توانید بسازید

جعبه هدیه

تصور کنید که جعبه ی هدیه ای درست می کنید که از لگو ساخته شده باشد. آیا لذت بخش نیست که خودتان با دست خودتان و با هر رنگی که دوست دارید، لگو ها را کنار هم بچینید، قرار دهید و یک جعبه برای هر کسی که دوست دارید، درست کنید؟ با این کار لطفی هم به درختان می کنید، چرا که دیگر از مقوا و کاغذ استفاده نمی کنید.

ساخت جا کنترلی با لگو

جا کنترلی

نگاهی به اطراف بیندازید و جا کنترلی منزلتان را ببینید. آیا ساختار پیچیده ای دارد؟ خیر. شما به راحتی می توانید یک جا کنترلی درست کنید و نظمی به آنها ببخشید، آن هم با لگو! حال اگر این جا کنترلی مخصوص دسته های کنترل بازی کنسول ها باشد، برای کودکانتان جذاب تر خواهد بود و سعی می کنند، همیشه اتاقشان را منظم نگه می دارند.

ساخت جای کابل با لگو

جای کابل

آیا برایتان پیش آمده است که پشت میز نشسته اید و مرتبا کابل های مختلف و مورد نیازتان به زمین افتاده باشند و برای هر بار استفاده از آنها بارها خم شده باشید؟ قطعا همینطور است. برای جلوگیری از سقوط کابل ها از  روی میز هم، از لگو استفاده کنید. یک جا کابلی فوق العاده بانمک درست کنید و کابل را به آن بیاویزید. تصویر بالا به شما ایده می دهد. پس دست به کار شوید.

ساخت ساعت با لگو
ساخت ساعت با لگو

ساعت

اگر کودکی در منزل دارید و اتاقی در اختیارش قرار داده باشید، حتما ساعتی را برای اتاق او در نظر می گیرید که متناسب با سن و سلیقه ی وی باشد. اگر می خواهید کمی خلاقانه عمل کنید و از ساعت هایی که همه جا یافت می شوند، استفاده نکنید، می توانید به راحتی به وسیله ی لگو، قاب ساعت را به هر رنگ و هر شکلی که دوست دارید برای اتاق فرزندتان درست کنید.

ساخت جا مدادی با لگو
ساخت جا مدادی با لگو

جا مدادی روی میز

نگاهی به میز کارتان بیندازید. احتمالا برخی از کارت ها، مداد و خودکارتان این طرف و آن طرف پیدا می شود. به نظر شما جالب نیست که یک جا مدادی و جا کارتی رنگی روی میزتان داشته باشید؟ اینجا هم لگو به کارتان خواهد آمد. به تصویر نگاه کنید! خواهید دید که این قطعات کوچک می توانند به راحتی به شکل تمام چیزهایی که دوست دارید، در آیند.

ساخت جای موبایل با لگو
ساخت جای موبایل با لگو

جای موبایل

ساخت این مورد شاید از موارد بالا بسیار آسان تر باشد. کافیست چند تکه لگو را به هم بچسبانید و یک جا موبایلی فوق العاده داشته باشید. البته برخی از افراد دوست دارند کمی تم را، چاشنی آن کنند و چند لگوی عروسکی به آن بیفزایند.

اگر به اطرافتان بنگرید، خواهید دید که به راحتی هر چه که به شکل مکعب است را می توانید، بسازید. کمی حدس بزنید. بله، جای دستمال کاغذی، لانه ای برای پرنده ها، جا کلیدی، حتی چراغ خواب هم با این لگوهای زیبا، ساختی است.
جای دستمال کاغذی با لگو
جای دستمال کاغذی با لگو
ساخت جا کلیدی با لگو
ساخت جا کلیدی با لگو
ساخت لانه کبوتر با لگو
ساخت لانه کبوتر با لگو

منبع  :خوگر

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد