انواع لولا ها و کاربردهای آن ها

انواع لولا ها و کاربردهای آن ها : شاید شما هم دقت کرده باشید که کمدهای چوبی، کابینت ها و … در دارند و این درها توسط یک لولا حول یک محور می چرخند.  در مراحل مختلف از ساخت ابزار چوبی، یک مرحله وجود دارد که که قسمت های متحرک به یکدیگر متصل می شوند. در این قسمت ها معمولا در متصل به بدنه چوب، کمد و یا فلز موردنظر متصل می شود، پنجره به چارچوب و … . در این مراحل معمولا از لولا استفاده می شود. لولاهای دو قطعه ای معمولا در یک بخش به در متصل می شوند و در بخش دیگر به بدنه مدنظر و با استفاده از یک بخش مکمل که بین این قرار می گیرد. اما دقت داشته باشید که هر یک از این لولا ها برای یک قطعه چوبی خاص طراحی شده اند و نکات مختلفی را باید در انتخاب لولا به کار برد.

لولا گازرو چیست؟

انواع لولا ها و کاربردهای آن ها : لولا گازرو که در ایران بیشتر در مواردی مانند لولا کابینت و یا لولا فلزی مورد استفاده قرار میگیرد یکی از رایج ترین انواع لولا هاست. این لولا ها در نصب در کابینت به بدنه آن مورد استفاده قرار می گیرد. لولا گازرو معمولی در دو نوع تک مرحله ای و دو مرحله ای تولید می شود که هر دوی آن ها از محبوبیت خاصی برخوردار هستند و مورد استفاده قرار می گیرند.

شاید بخش عمده ای از محبوبیت لولا های گازرو به دلیل استیل بودن آنهاست. همچنین امکان آرام بند بودن نیز از جمله گزینه هاییست که باعث شده است تا این لولا ها به یک انتخاب مناسب برای آپارتمان ها و … تبدیل شوند.

جالب است بدانید که لولا گازرو در درجه های مختلفی تولید می شود اما در اغلب موارد از لولا گازرو ۹۰ درجه استفاده می شود. بیشتر لولا های گازرو که هم اکنون در ایران مورد استفاده قرار می گیرند، از کشور هایی نظیر چین و ترکیه وارد می شوند. اگرچه امروز این لولا ها توسط شرکت های ایرانی نیز تولید می شوند، اما هنوز برخی بر این عقیده اند که کیفیت لولا های ترکیه بهتر است. جالب است بدانید که اغلب لولا هایی که توسط سازندگان ایرانی تولید می شود صادر نیز می شوند.

برای اینکه بتوانید از لولا های گازرو استفاده کنید باید وسیله ای را تهیه کنید که فضای مورد نیاز برای قوس انتهای لولا را ایجاد کند. این وسیله معمولا گازرو زن نامیده می شود و انواع مختلفی از آن را میتوانید در فروشگاه های اینترنتی آنلاین پیدا کنید.

بخش های تشکیل دهنده لولا

انواع لولا ها و کاربردهای آن ها : لولا ها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که در واقع این اجزا در کنار هم یک مفهوم واحد پیدا می کنند.شاید زمانی که شما به یک لولا ساده نگاه می کنید این لولا دو برگ و یک پین داشته باشد اما در یکی از این برگ ها قسمت دیگری وجود دارد که تحت عنوان خزینه نامیده می شود و تا زمانی که پیچ به صورت کامل بسته نشود بر سطح برگ مماس است.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر از لولا گازرو استفاده می کنید به طول، عرض و ضخامت لولا دقت کنید چرا که در بحث مکانیک به طور حتم درب ها از کیفیت بالایی برخوردار هستند و کیفیت قطعه انتخابی شما میتواند بر کیفیت قطعه کلی نیز تاثیرگذار باشد. بهتر است که ابتدا با یک کولیس ضخامت و طول لولا را اندازه گیری کنید. این امر به ویژه برای جعبه های جواهرات بسیار کاربردی تر است چرا که این جعبه ها از ظرافت بیشتری برخوردار هستند و به طور قطع ظرافت بیشتری برای انتخاب لولا های ظریف نیز باید به کار ببرید.

کاربرد های مختلف لولا

تقریبا تمامی درهایی که میبینید برای باز و بسته شدن نیاز به لولا دارند و شما هیچ دری را نخواهید یافت که بدون لولا باز شود. شاید به همین دلیل باشد که نیاز است شما انواع لولا های مختلف را بشناسید و همچنین آن ها را به کار ببرید. در خرید لولا ها شاید اولین نکته ای که باید به آن دقت کنید جنس درب است.

لولا هایی که برای درهای آهنی، فلزی، چوبی و همچنین درب های ضد سرقت به کار میرود بسیار متفاوت با یکدیگر است. معمولا در خرید لولا یراق نیز از بخش هایی است که بسیار مهم است. لولا گازرو به ویژه برای درب های کابینت و درب های فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. این لولا ها همانطور که گفته شد با اینکه آرام بند هستند برای فضاهایی مانند خانه های کوچک و خانه های آپارتمانی که تلاش می شود تا کمترین صدا را تولید کنند بسیار مناسب است.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با محصولات می توانید با شماره ۶۱۰۹۸ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمائید ویا به لینک انواع لولا ها  مراجعه کنید.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید