۵ گیاه آپارتمانی که به نور کمی نیاز دارند

۵ گیاه آپارتمانی که به نور کمی نیاز دارند : گیاهان از جمله عناصر مهم در تزئین منازل هستند چرا که موجب طراوت و شادابی محیط می‌شوند و با توجه به مساحت محدود و فضای بسته آپارتمان های امروزی نیاز به آنها بیش از پیش احساس می‌شود. با این حال، بیشتر گیاهان آپارتمانی که در حال حاضر به فروش می‌رسند نیز به نور نیاز دارند. اما سوال این است که آیا گیاهی وجود دارد که در عین زیبایی برای رشد به نور کمی نیاز داشته باشد؟ پاسخ به این سوال مثبت است و ما در این مطلب به معرفی این دسته از گیاهان آپارتمانی خواهیم پرداخت. پس دیگر نگران آفتاب‌گیر نبودن آپارتمان خود نباشید؛ این گیاهان به راحتی در فضای کم نور خانه شما رشد می‌کنند.

۱-پر سیاوشان گونه‌ای از سرخس مناسب برای آپارتمان‌های کم نور

گیاه پر سیاوشان از خانواده سرخس‌ها است و دارای انواع متفاوتی است که گونه‌ای از آن در محیط آپارتمانی قابل پرورش است. این نوع سرخس دارای برگ‌هایی به رنگ سبز روشن است که با نور خیلی کم نیز رشد می‌کنند و در سایه مقاوم هستند.

۲-بگونیا گیاهی مخصوص آپارتمان‌های کم نور

۵ گیاه آپارتمانی که به نور کمی نیاز دارند : بگونیا از جمله گیاهانی است که دارای طیف گسترده‌ای از رنگ‌هاست و برگ‌های آن نیز از تنوع زیادی برخوردار است. گونه Rex Begonia در محیط آپارتمانی و بدون هیچ‌گونه نور مستقیمی به راحتی زندگی خواهند کرد. همچنین این گیاه برای رشد به آب زیادی نیاز ندارد و آبیاری زیاد باعث پوسیدگی ساقه و ریشه آن می‌شود. تنها کافی است به رطوبت خاک آن توجه کنید چرا که رکس بگونیا برای رشد به رطوبت بالایی نیاز دارد.

۳-گلدانی از گیاه نعناع

گیاه نعناع معمولاً در باتلاق‌ها رشد می‌کند، اما پرورش آن در خانه نیز میسر است. این گیاه برای رشد به نور کمی نیاز دارد و تنها کافی است همانند باتلاق ها خاک آن مرطوب نگاه دارید. دیگر مزیت گیاه نعناع خوراکی بودن آن است به طوری که می توانید آن را به عنوان چای، سبزی و در سالادها استفاده کنید. گیاه نعناع عطر و طعم خوبی دارد و همین مزیت موجب شده تا بسیاری از پرورش آن در منزل خود استقبال کنند.

۴-پیچک سوئدی

۵ گیاه آپارتمانی که به نور کمی نیاز دارند : پیچک سوئدی با نام علمی Plectranthus australis از گروه نعناع‌ها است. در واقع این گیاه نه سوئدی است و نه پیچک است و از جمله گیاهانی است که برای رشد و ادامه حیات به نور کمی نیاز دارد. پیچک سوئدی به سرعت رشد می‌کند و در داخل گلدان‌های آویزی زیبایی فوق‌العاده‌ای دارند. پیچک سوئدی برای کسانی که به تازگی پرورش گیاهان آپارتمانی را آغاز کرده اند گزینه مناسبی است چرا که در خاک معمولی، با آبیاری و نور کم به راحتی زندهمی‌ماند.

۵-اسپاتی فیلوم

۵ گیاه آپارتمانی که به نور کمی نیاز دارند : اسپاتی فیلوم را حتما دیده اید با برگ های به غایت سبز و گل های سفید. این گیاه به راحتی در هر جای خانه رشد می کند و نیاز به نور مستقیم ندارد. علاوه بر آن گیاه نوستالژیکی است که چون در منزل بسیاری از مادران و مادربزرگ های ما استفاده شده یاد آور گرما و مهر در خانه است.

اگر منزل شما از روشنایی طبیعی زیادی برخوردار نیست، می‌توانید از گلدان‌های تراریوم نیز استفاده کنید. تراریوم ها همانند یک گلخانه عمل می‌کنند. معمولاً گیاهانی که در داخل تراریوم نگهداری می‌شوند به نور زیادی نیاز ندارند. تنها کافی است گلدان‌های تراریوم را در نزدیکی یک پنجره قرار دهید تاگیاهان بتوانند نور را جذب و رشد کنند. گلدان‌های تراریوم به صورت آماده به فروش می رسند اما شما نیز می توانید با هزینه ای کمتر یک تراریوم دلخواه خود را طراحی کنید

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید