گرمای زمستان با پنکه های فن دار

0
دیگر همه‌ی ما حال و هوای زمستانی را در خانه‌ی خود احساس می‌کنیم و سوز سرما، حسابی ما را به پوشیدن لباس‌های گرم سوق داده است. اما آنچه پیداست این است: معدود افرادی هستند که در این هوای سرد، پنکه‌ای خریداری می‌کنند، چراکه نمی‌دانند به کمک این وسیله می‌توانند خانه‌ی خود را گرم‌تر کنند.
راه های گرم کردن خانه در زمستان
راه های گرم کردن خانه در زمستان

راه های جدیدتری  برای گرم تر کردن خانه وجود دارد

در فصول سرد سال، مصرف انرژی بسیار بالا میرود، چرا که برای مقابله با سوز سرما، به روشن کردن انواع وسایل گرمایشی مانند بخاری و شومینه و اجاق های مختلف در جای جای خانه پناه می بریم. با افزایش این وسایل گرمایشی، به مراتب هزینه های ما بالاتر می روند و انرژی بیشتری مصرف می کنیم.
اما بیایید با یک راه کار ساده، هوای گرم را در خانه بگردانیم و بچرخانیم و به گرم شدن منزلمان کمک بیشتری کنیم.

خانه خود را گرم کنید
خانه خود را گرم کنید
همان‌طور که گفتیم، در اطرافتان کسانی را می‌بینید که با سرد شدن هوا، وسایل سرمایشی خود مانند پنکه و فن‌ها را جمع می‌کنند و کنار می‌گذارند، چه رسد به آنکه به بازار رفته و یکی بخرند!

به نظر که منطقی نمی‌آید.

اما جالب است بدانید که از فن و پنکه‌ها می‌توانید در فصل سرد سال نیز استفاده کنید. اگر می‌خواهید این زمستان، به بهترین شکل ممکن هوای گرم را در خانه‌ی خود بچرخانید، در ادامه‌ی مطلب با ما همراه شوید.

پنکه برای گرم کردن خانه
پنکه برای گرم کردن خانه

حتماً برایتان جالب است که بگوییم این تصور که پنکه تنها برای گردش هوای خنک در تابستان استفاده می‌شود، اشتباه است.

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که پنکه‌ها می‌توانند خانه‌ی شمارا گرم کنند و درعین‌حال در هزینه‌های شما صرفه‌جویی کنند، حتی در روزهای سرد و سخت زمستانی!

چند توصیه برای استفاده از پنکه در زمستان
چند توصیه برای استفاده از پنکه در زمستان
حال برای اینکه بتوانید از این وسیله در زمستان بیشترین و بهترین بهره را ببرید، توصیه‌های زیر را به‌کار برید:

چند توصیه برای استفاده از پنکه در این زمستان:

  •  به‌جای استفاده از پنکه‌های سقفی، به سراغ پنکه‌های رومیزی و ایستاده بروید. با این کار مطمئن خواهید شد که هوای گرم به‌درستی در خانه جریان پیدا می‌کند. ضمن آنکه از هدر رفتن انرژی برای جابه‌جایی هوای گرم از سقف به قسمت‌های پایین‌تر جلوگیری می‌کنید.
  •  از جریان مستقیم برای پنکه استفاده کنید و نه جریان متناوب! با این کار شما هزینه ی قبض برق خود را کاهش می‌دهید، ضمن آنکه کمتر از صدای پنکه آزار خواهید دید.
  •  حتماً دقت کنید که پنکه زمانی روشن باشد که افراد درون اتاق هستند، با این کار به صرفه جویی در انرژی کمک شایانی می‌کنید.
  • سرعت پنکه را بر روی درجه‌ی کم یا متوسط تنظیم کنید تا بدین‌وسیله، به جریان هوای گرم کمک کنید و هوای گرم و سرد را باهم مخلوط‌کنید. دقت کنید که سرعت تند پنکه، هوای گرم را سرد می‌کند.
  •  این پنکه را جایی نزدیک به منبع گرما قرار دهید اما نه چسبیده به آن. با این کار تلاش شما برای سرایت جریان هوای گرم، آن هم به‌آرامی، به‌تمامی نقاط خانه، نتیجه می دهد، بدون آنکه مجبور باشید در جای‌جای خانه یک وسیله‌ی گرمایشی روشن کنید.
یک خانه ی گرم در سرمای زمستان
یک خانه ی گرم در سرمای زمستان
استفاده از یک فن در زمستان باعث می‌شود تا هوای گرم همیشه در اطراف و در اتاقتان جریان پیدا کند؛ به‌جای تجمع هوای گرم در سقف، در جای‌جای خانه هوای مطلوب حس شود.

حرکت و مخلوط شدن هوای گرم و سرد باعث می‌شود سیستم گرمایشی شما کارآمدتر شود و انرژی را به شکل هوای گرم ایجاد کند.

گفتنی است آنهایی که یک شومینه و یا اجاق چوبی دارند، می‌توانند به بهترین شکل ممکن از گرمایی که پنکه می‌تواند در خانه جابه‌جا کند، بهره ببرند.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد