راهنمای انتخاب و خرید کاغذ دیواری+۱۵ مدل جدید

0

چگونه بهترین انتخاب و خرید کاغذ دیواری را با توجه به مساحت، مبلمان و لوستر و کاربری میتوان انجام داد؟ در سالهای گذشته کاغذهای دیواری از رنگ و طرح محدودی برخوردار بودند به همین علت افراد کمی برای پوشاندن دیوارهای خود از کاغذ دیواری بهره می گرفتند. اما امروزه کاغذهای دیواری در جنس، قیمت، طرح و رنگ منتوع وارد بازار شده اند و همین امر انتخاب و خرید کاغذ دیواری را دشوار کرده است. با توجه به استقبال بسیاری از خانواده نسبت به خرید کاغذ دیواری امروز در مجله دکورشاپ قصد داریم تا راهنمای جامعی درباره انتخاب و خرید کاغذ دیواری خدمت شما همراهان گرامی ارائه کنیم.

انتخب و خرید کاغذ دیواری
انتخاب و خرید کاغذ دیواری

بیشتر بخوانید:

انواع کاغذ دیواری برای خانه شما

خرید کاغذ دیواری

نکات مهم در زمان انتخاب و خرید کاغذ دیواری

برای اینکه بتوانید عملکرد بهتری در انتخاب و خرید کاغذ دیواری داشته باشید باید یک سری نکات مهم را در این زمینه بدانید. به نکات ارائه شده در زیر توجه کنید.

رنگ وسایل خانه را در نظر بگیرید.

قبل از انتخاب و خرید کاغذ دیواری به رنگ وسایل خانه توجه نمایید. چراکه عدم هماهنگی میان نوع کاغذ دیواری و رنگ وسایل خانه سبب می شود تا بی نظمی در طراحی خانه شکل بگیرد. اینجاست که حس آشفتگی و خستگی به افراد خانواده نیز تزریق می شود. در ضمن بهتر است که این هماهنگی را میان شکل چیدمان خانه، سبک طراحی خانه با نوع و طرح کاغذ را هم در نظر بگیرید. اگر وسایل خانه تان مدرن و دارای نقش و نگارهای فانتزی است بهتر است که سراغ انتخاب و خرید کاغذ دیواری با سبک های مدرن بروید. معمولا سبک های مدرن دارای طرح های ساده و شیک هستند.

و خرید کاغذ دیواری1
کاغذ دیواری برای پشن تلویزیون
خرید کاغذ دیواری
انتخاب و خرد کاغذ دیواری برای اتاق نشیمن

درباره انواع کاغذ دیواری اطلاعات کسب کنید.

اینکه قبل از انتخاب و خرید کاغذ دیواری درباره انواع کاغذ دیواری ها تحقیق کنید، مسئله مهمی است. در حالت کلی کاغذ دیواری هایی که پوشش وینیل دارند از دوام و کیفیت بالایی برخوردار می باشند. این نمونه از کاغذ دیواری ها از قابلیت شستشو نیز برخوردار می باشد. این نوع کاغذ دیواری ها خودشان به دو دسته تقسیم می شوند. نوع اول در بخش روی کاغذ دارای لایه وینیل است و نوع دوم نیز در بخش پشت کاغذ دیواری از لایه وینیل تشکیل شده است.

و خرید کاغذ دیواری2
کاغذ دیواری سنتی
انتخب و خرید کاغذ دیواری
کاغذ دیواری سه بعد برای دیوار پشت تلویزیون

در زمان انتخاب و خرید کاغذ دیواری به قیمت آن توجه کنید

قیمت کاغذ دیواری ثابت نیست و این قیمت به ابعاد کاغذ دیواری، طرح و جنس آن بستگی دارد. کاغذهای دیواری به صورت رول هایی در عرض های متنوع ارائه می شوند و هر کدام از آنها دارای متراژ منحصر به فرد است. نکته دیگر درباره ظاهر خانه ها می باشد. برخی از خانه ها دارای ستون و دیوارهای کاذب هستند از این رو ممکن است متراِژ کاغذ دیواری بیشتر از آن چیزی که شما حساب کرده اید،‌ باشد و در نهایت قیمت نهایی اجرای کاغذ دیواری بیش از تصور شما گردد.

انتخاب و خرید کاغذ دیواری
کاغذ دیواری اتاق خواب
و خرید کاغذ دیواری4
کاغذ دیواری برای اتاق خواب

ویژگی کاغذ دیواری مرغوب را شناسایی کنید

در زمان انتخاب و خرید کاغذ دیواری یک سری فاکتور که نشان دهنده کیفیت کاغذ دیواری است را تهیه کنید. در اینجا ما به چند نمونه از ویژگی های کاغذ دیواری مرغوب اشاره کرده ایم.

  • از روکش وینیل تشکیل شده باشد و وزن وینیل موجود در کاغذ دیواری در محدوده ۳۰۰-۴۵۰ گرم به ازای هر متر مربع باشد.
  • از قابلیت شستشو برخوردار باشد.
  • دارای مقاومت بالا در برابر کشش یا گسیختگی باشد.
  • از خاصیت ضد آلرژیک برخوردار باشد و گرد و غبار را به خودش جذب نکند.
  • بعد از نصب سطحی کاملا صاف و بدون درز را ارائه کند.
انتخاب و خرید کاغذ دیواری
انتخاب و خرید کاغذ دیواری
و خرید کاغذ دیواری7
کاغذ دیواری اتاق نشیمن

انتخاب و خرید لوستر مناسب برای کاغذ دیواری

اضافه کردن یک لوستر به خانه شما می تواند دکوراسیون داخلی شما را ارتقاء دهد و در هر اتاقی یک قطعه خاص ایجاد کند. با این حال، انتخاب یک لوستر مناسب می تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص اگر می خواهید آن را با یک دیوار کاغذ دیواری ست کنید. در اینجا چند نکته برای کمک به انتخاب لوستر مناسب برای اتاق کاغذ دیواری آورده شده است.

انتخاب و خرید کاغذ دیواری
انتخاب و خرید کاغذ دیواری

سبک کاغذ دیواری خود را در نظر بگیرید

قبل از شروع خرید لوستر، سبک کاغذ دیواری خود را در نظر بگیرید. لوستر باید تکمیل کننده کاغذ دیواری شما باشد و با آن برخورد نکند. اگر کاغذ دیواری شما دارای طرح شلوغ یا رنگ های تند است، لوستری را انتخاب کنید که طراحی ساده و رنگ خنثی داشته باشد. این به تعادل تاثیر بصری کاغذ دیواری و لوستر کمک می کند.

از طرف دیگر، اگر کاغذ دیواری شما دارای طرحی ظریف یا رنگ کم رنگ است، می توانید لوستری آراسته یا رنگارنگ تر انتخاب کنید. این یک نقطه کانونی در اتاق ایجاد می کند و به فضا جذابیت می بخشد.

و خرید کاغذ دیواری9
خرید کاغذ دیواری اتاق خواب

به اندازه اتاق خود فکر کنید

اندازه اتاق شما یکی دیگر از عوامل مهمی است که هنگام انتخاب لوستر باید در نظر بگیرید. یک لوستر خیلی بزرگ یا خیلی کوچک می تواند تعادل اتاق را از بین ببرد. اگر اتاق کوچکی با سقف کم دارید، یک لوستر کوچکتر با طراحی ساده انتخاب کنید. این به اتاق کمک می‌کند تا فضایی جادارتر و مطبوع‌تر داشته باشد.

اگر اتاق بزرگ‌تری با سقف‌های بلند دارید، یک لوستر بزرگ‌تر با طراحی آراسته‌تر انتخاب کنید. این به پر کردن فضا و ایجاد یک اثر دراماتیک کمک می کند.

انتخاب لوستر مدرن مناسب کاغذ دیواری
انتخاب لوستر مدرن مناسب کاغذ دیواری

عملکرد اتاق را در نظر بگیرید

کارایی اتاق یکی دیگر از عوامل مهمی است که در انتخاب لوستر باید به آن توجه کنید. اگر اتاق یک اتاق ناهارخوری رسمی است، ممکن است بخواهید لوستری را انتخاب کنید که شیک تر و پیچیده تر باشد. اگر اتاق یک اتاق خانوادگی معمولی است، ممکن است بخواهید لوستری را انتخاب کنید که آرام تر و آرام تر باشد.

نوع مناسب نورپردازی را انتخاب کنید

نوع روشنایی که لوستر شما ارائه می دهد نیز مهم است که در نظر بگیرید. لوسترها می توانند نور محیطی، نور کاری یا نورپردازی برجسته را فراهم کنند. اگر می خواهید لوستر شما روشنایی محیط را فراهم کند، لوستری با منبع نور پراکنده مانند شیشه مات یا سایه های پارچه ای انتخاب کنید. اگر می خواهید لوستر شما روشنایی کار را فراهم کند، لوستری با منابع نور جهت دار، مانند نورافکن یا بازوهای قابل تنظیم انتخاب کنید. اگر می خواهید لوستر شما نورپردازی برجسته ای را ارائه دهد، لوستری با لامپ های اکسپوز یا لهجه های کریستالی انتخاب کنید.

خرید لوستر از دکورشاپ
خرید لوستر از دکورشاپ

نتیجه

انتخاب لوستر مناسب برای اتاق کاغذ دیواری شما می تواند چالش برانگیز باشد، اما مهم است که سبک کاغذ دیواری، اندازه اتاق، عملکرد اتاق و نوع نوری که لوستر شما ارائه می دهد را در نظر بگیرید. با در نظر گرفتن این عوامل، می توانید لوستری را انتخاب کنید که مکمل کاغذ دیواری شما باشد و زیبایی کلی اتاق شما را افزایش دهد.

جمع بندی

امروز در مجله دکورشاپ سعی کردیم به نکات مهم در زمان انتخاب و خرید کاغذ دیواری اشاره کنیم. دانستیم که در زمان خرید فاکتورهایی مانند هماهنگی رنگ کاغذ دیواری با سایر اجزای منزل، قیمت، انواع و در نهایت بررسی ویژگی های کاغذ دیواری را در نظر بگیرید. پیشنهاد می دهیم که برای آسان تر شدن مراحل انتخاب و خرید کاغذ دیواری طرحی شفاف را از آنچه در ذهن دارید را در اختیار فروشنده بگذارید و در نهایت با تحقیق انتخاب خود را نهایی کنید.

امیدواریم این مطلب برایتان مفید بوده باشد. ما را از نظرات و پیشنهادات خود بی بهره نگذارید و اگر این مطلب را دوست داشتید به آن امتیار بدهید. مطالب مفید کاربردی بیشتر را میتوانید در دکورمگ و وبلاگ چشمه نور مطالعه کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد