طراحی اتاق خواب گرم پاییز و زمستان ۲۰۲۲-۲۰۲۳

0

طراحی اتاق خواب گرم و ایده های مدرن برای گرم و نرم کردن اتاق خواب در زمستان و پاییز چیست؟ :اتاق خواب فضای داخلی که کاربرد و زیبایی شناسی را در دکوراسیون خود با هم ترکیب کرده است. پس از یک روز طولانی، محیطی راحت و آرام را برای ساکنین خود فراهم می کند و به گونه ای طراحی شده است که گرما را در تمام طول به خصوص با شروع فصل پاییز و زمستان به دست می آورد . چگونه فاکتور گرما را در این فصل در اتاق خواب افزایش دهیم؟

نکات کلیدی در طراحی اتاق خواب گرم زمستانی

طراحی اتاق خواب گرم
تخت با روکش مخمل، مخمل یا پنبه، گرما را در اتاق خواب به دست می آورد | طراحی اتاق خواب گرم

برای دستیابی به گرما در اتاق خواب، نکات زیادی وجود دارد، از جمله:

  • نصب پرده های بافتنی از پارچه مخملی، پنبه ای یا مخملی.
  • روتختی روکش شده با مخمل، مخمل یا پنبه را در طراحی اتاق خواب گرم زمستانی خود انتخاب کنید، توجه داشته باشید که طرح چوبی این مبلمان رو به زوال است، به خصوص که ممکن است با گذشت زمان مواد جامد فوق الذکر آسیب ببینند.
  • در طراحی اتاق خواب گرم از پوشاندن کف با چوب (پارکت) استفاده کنید. زیرا این ماده گرما را ساطع می کند و یا از مواد برای تزئین دیوارها استفاده می شود.
  • فرش های جداگانه ای که سنگین هستند یا بافتی غنی دارند، زیرا صداهای مزاحم را جذب می کنند و همچنین گرما را نشان می دهند.
  • روشنایی به اندازه ای است که از طریق رنگ و طرح زرد آن، با انتخاب رنگ مرکزی با توجه به سبک اتاق، گرما را فراهم کند، به ویژه نصب نرم از فولاد، پلاستیک یا آهن سبک، به غیر از بزرگ مورد استفاده در شورا. روشنایی اتاق توسط واحدهای جانبی دیگری مانند: یک چراغ دیواری یا یک “آباژور” که توسط میز شب حمل می شود افزایش می یابد. همچنین استفاده از لوستر مناسب میتواند بسیار تاثیر گذار باشد.

رنگ های زمستانی در طراحی اتاق خواب گرم

طراحی اتاق خواب گرم و نرم زمستانی
سبز زیتونی تیره رنگ مورد علاقه و محبوب اتاق خواب است | طراحی اتاق خواب گرم
  • نارنجی که به راحتی با سایر رنگ های زمستانی (قهوه ای و سایه های آن) مرتبط می شود. اما در استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون ها زیاده روی نکنید تا با گذشت زمان احساس افسردگی در ساکنین اتاق ایجاد نکند. بلکه رنگ با خجالتی بودن از طریق جزئیات محدود به ویژه روکش تخت یا قطعات تزئینی برطرف می شود. روی قفسه ها یا میز آرایش توزیع می شود.
  • قهوه ای (و درجه بندی های آن) نیز مناسب است، مخصوصاً در فرش یا کارهای چوبی روی دیوار، «پارکت» یا یک تکه مبلمان در محلی که این رنگ را دارد (مثلاً مبل راحتی).
  • سبز زیتونی تیره یکی از رنگ های مورد علاقه  و محبوب برای طراحی اتاق خواب گرم است. طبیعت را به یاد می آورد و احساس گرما و راحتی ایجاد می کند. علاوه بر این، در رنگ های ترند اتاق خواب در سال ۲۰۲۲ بسیار رایج است. گرادیان سبز ذکر شده با رنگ های خاکستری، سفید، صورتی و چوب هماهنگ است.

اکسسوری و لوازم داخلی در اتاق خواب

طراحی اتاق خواب گرم
گیاهان یک لمس طبیعی جذاب به طراحی داخلی و همچنین انرژی مثبت به اتاق خواب می بخشند

انتخاب لوازم جانبی مناسب برای اتاق خواب به اندازه مبلمان برای طراحی اتاق خواب گرم مهم است. به عنوان مثال: گیاهان یک لمس طبیعی جذاب به طراحی داخلی و همچنین انرژی مثبت به ارمغان می آورند. در این زمینه، گیاه اسطوخودوس به کاهش سطح استرس کمک می کند و در نتیجه خواب خوبی را برای ساکنان اتاق به دست می آورد. گیاه گاردنیا به نوبه خود خواب عمیق را تقویت می کند.

علاوه بر این، گیاه عنکبوت در جذب بخار و بوهای نامطبوع هوا موثر است، در حالی که گیاه سنبل الطیب به گل های سفید یا صورتی خوشبو معروف است و به خواب عمیق کمک می کند.
تابلوهای توزیع شده بر روی دیوار اصلی بالای تخت، مناظر طبیعت را با اهمیت انتخاب قاب مناسب منعکس می کند. همچنین اضافه کردن شمع‌هایی با رایحه‌ای که راحتی را افزایش می‌دهد در طراحی اتاق خواب گرم بسیار خوب و موثر است است.

۲۰ ایده طراحی اتاق خواب گرم زمستانی ۲۰۲۳

حال که توضیحات لازم درباره طراحی اتاق خواب گرم زمستانی گفته شد؛ کنار هم چند عکس و ایده برای اتاق خواب ببینیم:

Warm winter bedroom7
ایده طراحی اتاق خواب گرم زمستانی
طراحی اتاق خواب گرم زمستانی
استفاده از پتو خز مصنوعی در طراحی اتاق خواب گرم زمستانی
Warm winter bedroom1
ایده طراحی دکوراسیون اتاق خواب
Warm winter bedroom3
اتاق خواب گرم و نرم زمستانی
Warm winter bedroom4
ایده اتاق خواب مدرن
Warm winter bedroom5
اتاق خواب گرم

Warm winter bedroom6

Warm winter bedroom8

Warm winter bedroom9

Warm winter bedroom10

Warm winter bedroom11

Warm winter bedroom12

Warm winter bedroom13

Warm winter bedroom14

Warm winter bedroom15

Warm winter bedroom16

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد