به گزارش مجله اینترنتی دکوکده : گاهی اوقات می‌توانیم چیدمان منزل را بدون صرف هزینه‌های بسیار و با چند نکته ساده اجرا کنیم. با نکات طلایی مقاله ما خواهید توانست منزلی زیباتر و باشکوه‌تر از گذشته داشته باشید.

همه ما می‌خواهیم منزلی با چیدمان عالی داشته باشیم. برای رسیدن به این هدف بهتر است چند نکته طلایی یاد بگیرید. مهم نیست خانه شما کوچک است یا بزرگ، خلاقیت نقشی حیاتی در چیدمان منزل ایفا می‌کند. البته سلیقه شما نیز در چیدمان منزل مهم است؛ ولی قوانین و نکاتی را در کنار سلیقه خود رعایت کنید تا جذابیت منزل شما افزایش یابد.

وسایل را با توجه به فرش بچینید

متخصصان چیدمان منزل توصیه می‌کنند اگر می‌خواهید منزل مدرنی داشته باشید، بهتر است اندازه فرش طوری باشد که تمام بخش‌های زمین را پوشش ندهد. در اتاق پذیرایی، بخش جلویی مبل‌ها را روی فرش بگذارید. نکته مهم دیگر چیدمان منزل این است که اگر قرار است میز بزرگی روی فرش قرار گیرد، فرش باید در حدی بزرگ باشد که زیر میز از دید مهمانان پنهان نشود.

وسایل اضافی را از اتاق پذیرایی بردارید

با حذف کردن وسایل اضافی و مرتب کردن اتاق پذیرایی خواهید توانست آن را خلوت‌تر از گذشته کنید. اکنون در این فضاهای خالی می‌توانید وسایل مختلفی قرار دهید. برای مثال می‌توانید این فضاها را به یک کتابخانه کوچک تبدیل کنید یا استند کوچک گلدان‌ها و تابلوهای خود را در این فضاهای خالی بگذارید. البته به خاطر داشته باشید که لازم نیست برای تمام فضاهای خالی برنامه‌ریزی کرده و وسایلی خریداری کنید.

یک نمایشگاه دیواری کوچک بسازید

بهتر است عکس‌های گیاهان مورد علاقه یا عکس‌های خانوادگی خود را در خلوت‌ترین دیوار منزل قرار دهید. موضوع نمایشگاه دیواری به سلیقه شما بستگی دارد و حتما لازم نیست یکی از موضوعات پیشنهادی ما را انتخاب کنید. برخی از صاحبان منازل تابلوهایی با اندازه‌های مختلف برای زیباتر دیده شدن چیدمان منزل خریداری می‌کنند.

وسایلی برای جلب توجه خریداری کنید

وسایل کوچک و زیبا روی هود آشپزخانه قرار دهید. یک تابلو با طرح طبیعت یا هر طرحی که دوست دارید در اتاق پذیرایی نصب کنید. بهتر است در اتاق خواب نیز تابلو مناسبی قرار دهید. مطمئن شوید رنگ تابلوها با دیوارها و سایر وسایل همخوانی دارد. اگر جای خالی مناسبی در اتاق پذیرایی وجود دارد، یک چراغ تزئینی ایستاده قرار دهید. در غیر این صورت، یک چراغ دیواری نصب کنید.

از سادگی چیدمان منزل غافل نشوید

برخی فکر می‌کنند اگر وسایل بسیاری برای جلب توجه خریداری کنند، می‌توانند منزل را بسیار باشکوه جلوه دهند. ولی بهتر است بدانید اگر در استفاده وسایل مجلل در چیدمان منزل زیاده‌روی کنید، منزل شما شلوغ و نامرتب دیده خواهد شد. به عبارت دیگر، مهمانان قادر نخواهند بود روی یکی از وسایل خانه شما تمرکز کنند.

در چیدمان منزل به اندازه وسایل دقت کنید

اگر وسیله زیبایی را در بازار پیدا کردید و عاشقش شدید، ابتدا از خود سوال کنید آیا اندازه، طرح و رنگ آن مناسب چیدمان منزل شما است؟ برخی از وسایل در ویترین مغازه‌ها بسیار بی‌نظیر به نظر می‌رسند. این امر ممکن است به دلیل دکوراسیون یا اندازه مغازه باشد. بهتر است یک مثال بزنیم. اگر یک مبل بزرگ برای خانه کوچک خود خریداری کنید، منزل شما علاوه بر کوچک شدن، شلوغ نیز دیده خواهد شد.

اهمیت گیاهان را در چیدمان منزل فراموش نکنید

درست پشت پنجره‌ها یک میز کوچک بگذارید و گلدان‌های خود را روی آن بچینید. همچنین اگر بودجه مناسبی دارید، بهتر است استند مخصوص گلدان خریداری کنید. میز یا استند گیاهان خود را پشت مبل‌ها یا میز غذاخوری پنهان نکنید. اگر منزل شما از نور خوبی برخوردار نیست و در نگهداری از گیاهان شکست می‌خورید، گل‌ها یا برگ‌های مصنوعی خریداری کنید. گیاهان می‌توانند چیدمان منزل شما را زنده‌تر جلوه دهند.

سخن پایانی

نکات و قوانینی که می‌توانند در چیدمان بهتر منزل به شما کمک کنند بسیار هستند و همواره تغییر می‌کنند. با کمی خلاقیت و رعایت نکات مهم قادر خواهید بود در چیدمان منزل موفق‌تر از هر فردی عمل کنید. همچنین بهتر است خودتان را در این زمینه با مطالعه انواع مقالات به‌روز نگه دارید.

اگر می‌خواهید منزل خود را بازسازی کنید، دکوراسیون داخلی آن را زیباتر از گذشته کنید یا در چیدمان منزل به کمک نیاز دارید، سیبارون دکوراسیون آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است. ما در سیبارون با متخصصانی باتجربه طبق آخرین استانداردها همواره در تلاش هستیم خدماتی در کیفیتی بی‌نظیر و قیمتی مناسب ارائه دهیم و رضایت شما را به دست آوریم.

سیبارون

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید