خانه ریپورتاژ اگهی مطمئن ترین موسسه ثبت برند در کانادا

مطمئن ترین موسسه ثبت برند در کانادا

0

مطمئن ترین موسسه ثبت برند در کانادا

به گزارش اینترنتی مجله دکوکده : امروزه ثبت برند یا همان علامت تجاری به دلیل رقابت موجود در بازار، از مهم ترین عوامل تمایز و موفقیت در بازار برندینگ است. کشور کانادا نیز از کشور هایی محسوب می شود که مناسب جهت سرمایه گذاری و تاسیس شرکت است. با گذشت زمان افراد بسیاری به این کشور مهاجرت کرده و اقدام به تاسیس شرکت های تجاری کرده اند. به منظور پیشرفت این شرکت ها باید اقدام به ثبت برند شرکت کرده و با این کار رقابت میان دیگر شرکت ها را ایجاد نمود. برای اینکه برند شرکت را به ثبت برسانید، نیاز به موسسه ای دارید تا کار ثبت برند شما را انجام دهد؛ در ادامه به بررسی مطمئن ترین موسسه ثبت برند در کانادا خواهیم پرداخت.

آیا ثبت برند در کانادا ضروری است؟

ثبت برند امری به شدت ضروری نیست. شما می توانید با استفاده از برند برای یک دوره زمانی خاص، مالکیت برند خود را از طریق قانون معمول ایجاد کنید. این امر موجب می شود تا به شما حقوق خاص علامت تجاری تعلق بگیرد. با این حال این حقوق در مقایسه با صاحب برند ثبت شده کاملاً محدود است. اگر برند شما ثبت نشده باشد، حقوق برند شما محدود به منطقه جغرافیایی می شود و شما باید مالکیت برند خود را به دادگاه اثبات کنید.

از سوی دیگر هنگامی که برند خود را به ثبت برسانید، حق انحصاری برای استفاده از برند در سراسر کانادا را به مدت ۱۵ سال کسب خواهید کرد. در این مدت حق نقض حقوق قانونی در هر دو استان یا دادگاه های فدرال را ندارید.

از آن جا که هدف اصلی از داشتن برند در کانادا ایجاد شهرت شرکت است، بنابراین توصیه می شود برای اینکه از این شهرت دفاع کنید، برند خود را از طریق مطمئن ترین ثبت برند در کانادا به ثبت برسانید.

روش ثبت نام موسسه های ثبت برند در کانادا به چه صورت است؟

نخستین گام جهت ثبت نام علامت تجاری یا همان برند توسط موسسه ها، ارسال یک پرونده به اداره تجاری است. شما می توانید درخواست تجاری ثبت برند را به صورت آنلاین از طریق اداره مالکیت فکری کانادا ثبت کنید.

این موسسه ها می توانند کار ثبت برند شما را به صورت آنلاین یا از طریق مراجعه حضوری انجام دهند. اگر شما قبل از انجام دادن ثبت برند از مطمئن بودن موسسه آگاه شوید، به راحتی و بدون هیچ دردسری می توانید امور ثبت برند خود را در این کشور به آن ها واگذار کنید.

استعلام از برند قبل از به ثبت رساندن

مطمئن ترین موسسه ثبت برند در کانادا قبل از انجام امور ثبت برند شما، از برند مورد نظر استعلام می گیرند. جهت استعلام گرفتن از برند تجاری بهتر است به صورت آنلاین اقدام کنید؛ زیرا پس از ثبت برند اگر تکراری باشد، هزینه ای که برای این کار کرده اید، غیر قابل استرداد است.

شرایط علائم تجاری قابل ثبت برای معتبر ترین موسسه ها

تعداد برند های قابل ثبت در سطح جهانی تقریباً نا محدود بوده و مطابق با قانون کشور ها هستند؛ بنابراین برند انتخابی شما باید مطابق قوانین کشور کانادا باشد. برند می تواند برگرفته از نماد، اشکال سه بعدی یا دیگر ویژگی های متمایز کننده باشد.

مطمئن ترین موسسه ثبت برند در کانادا باید به این نکته مهم توجه داشته و برندی را به ثبت برساند که کاملاً متفاوت از دیگر برند ها باشد.

مدارک مورد نیاز جهت فرایند ثبت برند در کانادا توسط موسسه ها

ابتدا باید نامه ای تحت عنوان درخواست ثبت برند خطاب به اداره ثبت علائم تجاری با ذکر نام کشور کانادا تنظیم شود.

معرفی نامه روی سر برگ شرکت همراه با امضا مدیران و دارندگان حق امضا همراه با مهر شرکت باشد. اگر امور ثبت برند را وکیل دنبال می کند، باید از او وکالتنامه دادگستری دریافت کنید.

همانند قوانین ثبت برند در ایران، اشخاص حقوقی یا حقیقی باید مدارک مورد نیاز را به موسسه ارائه دهند. کپی از اصل شناسنامه و کارت ملی مدیران و دارندگان حق امضا شرکت، همچنین کپی از روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت. این مدارک باید از اشخاص حقوقی دریافت شود.

برای اشخاص حقیقی ارائه کپی از اصل شناسنامه و کارت ملی. در صورتی که وکیل وظیفه ثبت برند را بر عهده داشته باشد از او تقاضای ارائه وکالتنامه کنید.

اظهار نامه یا اصل گواهی ثبت برند در ایران جهت رویت و کپی آن. این کار برای ضبط در پرونده صورت می گیرد در غیر اینصورت می توانید کپی از اصل گواهی ثبت برند را ارائه دهید.

بعد از این مراحل باید فرم مخصوص لاتین کشور کانادا را پر کرده و برگه محاسبه هزینه ها همراه با مهر و امضای متقاضی را دریافت کنید.

پس از دریافت معرفی نامه باید رسید مربوط به پرداخت هزینه بررسی اظهار نامه از متقاضی ثبت برند در کانادا دریافت شود.

شما می توانید انجام کلیه این امور را به موسسه ثبت فردا واگذار کنید. ضمناً به کلیه متقاضیان ثبت برند در کانادا توصیه می شود که از واریز هزینه های ثبت برند در کانادا پیش از تکمیل فرم مربوطه جدا خودداری بفرمایند.

در این مقاله سعی شد از شرایط تعیین شده توسط مطمئن ترین موسسه ثبت برند در کانادا به شما توضیحاتی داده شود. پس از مطالعه این مطلب اقدام به ثبت برند شرکت خود در کشور کانادا کنید.

 

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک  ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید