همچنین مسأله دیگری که وجود دارد این واقعیت است که نرم‌افزار بد برابر است با کارایی بد.

معرفی نرم افزارهای طراحی سایت

در این مقاله سعی می‌کنیم  بهترین نرم‌افزاهای طراحی وب را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید تا شما نیز بتوانید با شناخت بهترین نرم‌افزارهای طراحی سایت، وب‌سایت مخصوص خود را راه بیندازید.

نرم‌افزار طراحی وب برای مبتدی‌ها

ابزاری که در این قسمت می‌خواهیم معرفی کنیم، عمدتاً برای افراد کاملاً مبتدی است که فقط به دنبال گزینه‌های توسعه وب هستند:

نرم‌افزار طراحی وب وردپرس برای مبتدیان رایگان است. وردپرس در فهرست بهترین نرم‌افزارهای طراحی وب و محبوب‌ترین پلت فرم ساخت وب‌سایت قرار دارد که بسیار انعطاف پذیر است.

به عبارت دیگر، وردپرس بخشی از نرم‌افزار است که در پس زمینه قرار دارد و به عنوان موتور نگهداری وب‌سایت شما عمل می‌کند. با توجه به جدیدترین داده‌ها‌، وردپرس حدود  ۳۲درصد از تمامی وب‌سایت‌ها را در وب اجرا می‌کند.

نرم‌افزارهای ضروری برای طراحی وب

بهترین نرم‌افزارهای طراحی وب که هر فردی می‌تواند از آنها استفاده کند و وب سایت اختصاصی خود را راه بیندازد،کم نیستند. با این وجود، هر فردی شاید نتواند با آنها کار کند و برایش دشوار باشد.

به همین دلیل برای افراد مبتدی بهتر از نرم‌افزارهای ساده‌تر و راحت‌تری مانند وردپرس استفاده کنند که در قسمت قبلی به شما معرفی کردیم. در ادامه مطلب با ۶ نرم‌افزار از بهترین‌های موجود در بازار جهانی آشنا خواهید شد:

  1. Adobe Photoshop

ممکن است زمان‌بر باشد که بخواهیم به شما بگوییم نرم‌افزار فتوشاپ، یک برنامه تمام و کمال برای طراحی وب‌سایت شما نیست و می‌تواند به شما در این امر کمک کند. با این وجود، برای حفظ این لیست به طور کامل، باید فتوشاپ را صرفاً به دلیل موقعیت آن به عنوان رهبر بازار در بین بهترین نرم‌افزارهای طراحی وب، به عنوان شماره ۱ ذکر کرد.

ویژگی‌های فتوشاپ:

در یک جمله، این ابزار در کارایی بسیار متنوع است و می‌تواند برای کار بر روی هر نوع پروژه طراحی، نه فقط طراحی وب استفاده شود .هدف اصلی آن این است که به شما برای کار با گرافیک شطرنجی کمک کند. به عنوان مثال، هر تصویری که توسط دوربین تلفن شما گرفته شده است، به صورت یک گرافیک شطرنجی ذخیره می‌شود.

با فتوشاپ، شما می‌توانید هر جنبه‌ای از یک تصویر یا یک گرافیک را تنظیم کنید. شما همچنین می‌توانید گرافیک کاملاً سفارشی را از ابتدا ایجاد کنید.

شما می‌توانید چند عکس را به عنوان بخشی از یک پروژه ترکیب کنید و مطمئن شوید که همه آنها با استفاده از فیلترهای مختلف یا انجام برخی تغییرات با یکدیگر هماهنگ می‌شوند.

میتوان گفت هیچ کاری وجود ندارد که نتوان با استفاده از فتوشاپ انجام داد. به همین دلیل اهمیت حضور آن در بین نرم‌افزارهای طراحی وب‌سایت مشخص است.

  1. GIMP

GIMP   بهترین جایگزین برای فتوشاپ در بازار است.

در حالی که ممکن استاین نرم‌افزار تمام ویژگی‌هایی که در فتوشاپ ارائه می‌شود را نداشته باشد، اما مهمترین و بیشترین مواردی که مورد استفاده کاربران است، در آن وجود دارد. این نرم‌افزار رایگان و کار با آن ساده است.

  1. Sketch

این ابزار در سال ۲۰۰۹ راه‌اندازی شد و به سرعت در میان بهترین نرم‌افزاهای  طراحی وب‌سایت در خارج از کشور قرار گرفت. این نرم‌افزار تقریباً شبیه فتوشاپ است، اما نه به طور کامل. درحالی که فتوشاپ برای کار بر روی هر نوع پروژه طراحی استفاده می‌شود، Sketch صرفاً برای طراحی وب کاربرد دارد. موضوع مهم در مورد آن این است که تمام ویژگی‌ها از پایه قرار داده شده‌اند تا به نیازهای واقعی یک پروژه طراحی وب پاسخ دهد.

شما می‌توانید در این نرم‌افزار از ویژگی آینه استفاده کنید که به شما اجازه می‌دهد تا پیش نمایش کار خود را روی هر نوع از دستگاه تلفن همراهی مشاهده کنید.

  1. Adobe Dreamweaver

معرفی نرم افزارهای طراحی سایت : Dreamweaver  اولین بار توسط یک شرکت به نام Macromedia معرفی شد و پس از آن تحت حمایت Adobe  قرار گرفت.

به طور خلاصه، Dreamweaver به شما یک محیط عالی برای کار بر روی وب‌سایتتان را می‌دهد.این نرم افزار یک ویرایشگر کد را همراه با یک نمایه‌یزنده ترکیب می‌کند. شما می‌توانید وب‌سایت خود را در هر دوی این‌ ویژگی‌ها تنظیم کنید، بنابراین هر زمانی می‌توانید تغییرات خود را انجام دهید.

موضوع مهم در مورد این نرم‌افزار این است که شما می‌توانید وب‌سایت کامل خود را از ابتدا با Dreamweaver بسازید و آن را به فایل‌های وب‌سایت اصلی ارسال کنید.

  1. چرخ رنگ

معرفی نرم افزارهای طراحی سایت : این سومین ابزار Adobe در لیست است و معلوم می‌شود که Adobe در ساخت برنامه‌های نرم‌افزاری طراحی وب خوب کار می‌کند! رنگ چیزی است که حس را در یک پروژه بر می‌انگیزد و همه چیز را با هم مرتبط می‌سازد.

به طور خاص، Adobe Color یک ابزار طراحی رنگی مبتنی بر وب و رایگان است.

داشتن طرح رنگ سازگار برای هر پروژه طراحی وب بسیار مهم است. در واقع، زمانی که یک طرح رنگ ضعیف وجود داشته باشد، یک بیانیه است که نشان می‌دهد وب‌سایت توسط کسی که  نمی‌داند چه کاری باید انجام دهد، ساخته شده است.

  1. Pictaculous

معرفی نرم افزارهای طراحی سایت : این نرم‌افزار یکی دیگر از ابزارهای رنگی است، اما کار آن بسیار متفاوت‌تر از Adobe Color  است.

این برنامه به شما اجازه می‌دهد هر تصویری را آپلود کنید، سپس پالت رنگ اصلی مورد استفاده در آن تصویر را استخراج می‌کند. این باعث می‌شود که یک ابزار فوق‌العاده برای طراحی وب‌سایت شما باشد.

نتیجه‌گیری

اگر می‌خواهید یک وب‌سایت کامل طراحی کنید، می‌توانید از Sketch یا Photoshop  استفاده کنید. اگر پس از آن می‌خواهید این طراحی را به یک وب‌سایت زنده تبدیل کنید، وردپرس این وظیفه را کاملاً انجام می‌دهد.

می‌بینید؟به راحتی و با استفاده از چند ابزار کاربردی می‌توانید کسب‌وکار خودتان را راه بیندازید. همچنین اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید و با متخصصان این حوزه مشورت کنید، وب کاوان می‌تواند به شما کمک کند تا وب‌سایت خود را در سریع‌ترین زمان ممکن راه‌اندازی کنید.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید