خرید تخته ساپلی

برای خرید تخته ساپلی باید ویژگی های آن را بشناسید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید؛ تنها در این شرایط است که می توانید از خرید خود رضایت کامل را داشته باشید. هنگام خرید تخته ساپلی ممکن است ابتدا رنگ آن برای شما جالب و جذاب باشد. خوب است که بدانید این تخته از چوب درختی است که بومی آفریقا می باشد و نام آن نیز ساپلی می باشد.

رنگ چوب درونی آن و به اصطلاح مغز چوب، طلایی تا قرمز تیره مایل به قهوه ای متغیر می باشد. گذشت زمان و پیر شدن درخت،  منجر می شود که رنگ آن تیره تر شود. ساپلی درختی است که به کندی رشد می کند و عمری طولانی دارد. این درخت آفریقایی ارتفاعی به طول ۴۵ تا ۶۰ متر و قطر ۱ تا ۱.۵ دارد. چوب ساپلی دارای نقش های رگه رگه، مواج و خالدار است و همین امر باعث شده تا طرفداران خاص خود را داشته باشد.

تخته ساپلی و کاربرد آن

خرید تخته ساپلی نشان دهنده آگاهی و اطلاعات شما در صنعت چوب است؛ چرا که این تخته کاربرد های متفاوت و مختلفی دارد. تخته ساپلی چوبی است خوش نقش و نگار که در برابر میخ به راحتی پاسخ می دهد و حتما می دانید به خوبی در مقابل چسب و روغن تسلیم است. با خرید تخته ساپلی به عنوان روکش می توانید تولیدات خود را شیک و زیبا کنید. این تخته در صنعت کابینت سازی نیز کاربرد دارد. معمولا درب های کابینت را روکش می کنند، این روکش ها می توانند در نوع طبیعی و مصنوعی باشد که هم در قسمت خارجی کار استفاده می شوند و هم قسمت داخلی آن.

کابینت سازان با خرید تخته ساپلی که به عنوان روکشی طبیعی محسوب می شود، تولیدات خود را از سایر محصولات مشابه متمایز می کنند. شاید این پرسش مطرح شود که چرا باید از روکش بر روی چوب استفاده کرد در حالی که خود چوب دارای نقش و نگار و رنگ زیبایی است؟ پاسخ این است که روکش نقش محافظتی برای تولیدات چوبی بازی می کند، تولیدات چوبی در برابر شرایط جوی و منطقه ای مانند رطوبت و خشکی هوا مقاومت بالایی ندارند، همچنین روکش کردن صنایع چوبی آنها را در برابر پوسته پوسته شدن و کنده شدن مصون نگه می دارد.

خرید تخته ساپلی و ابزارآلات موسیقی

خرید تخته ساپلی در صنعت موزیک هم به چشم می خورد. سازندگان ابزارآلات موسیقی با خرید این تخته ساز های گیتار و ویلن را می سازند. تخته ساپلی در صفحه پشتی این دو ساز استفاده می شود. از جمله موارد کاربرد این تخته می توان به استفاده ی آن در صنعت مبلمان، کف پوش ها، قایق سازی و تخته سه لایی اشاره کرد. در هر یک از صنایع به روش های خاصی از تخته ساپلی استفاده می شود.

برای خرید تخته ساپلی اصطلاحات زیر را بدانید

هنگام خرید تخته ساپلی باید بدانید که تخته ها معمولا بر اساس طول، ابعاد مربعی و متر فروخته و خریداری می شود. تولیداتی مانند میخ های چوبی و چوب قاب عکس بر اساس طول فروخته می شوند. فروش محصولاتی مانند تخته سه لا، فرمیکا و نئوپان بر اساس متر مربع است و تخته های عادی که عرض آنها یکدست نیست، بر اساس متر تخته به بازار عرضه می شود.

یک متر تخته معادل است با تخته هایی که ضخامت آن ۲.۵ سانتی متر، عرض و طول آن یک متر باشد. تعداد متر تخته را به راحتی می توانید با فرمول زیر محاسبه کنید: برای محاسبه تعداد متر تخته در هر قطعه چوب کافی است که ضخامت آن را در طول و عرض ضرب کنید؛ فقط حواستان به واحد های اندازه گیری باشد.

ضخامت بر حسب سانتی متر است، اما طول و عرض برحسب متر است، پس اگر مثلا طول و یا عرض را برحسب سانتی متر داشتید ابتدا باید آن را به متر تبدیل کنید و برای تبدیل سانتی متر به متر کافی است عدد مورد نظر را بر صد تقسیم کنید؛ آنگاه از فرمول استفاده کنید. برای مثال اگر ابعاد یک تخته با  ضخامت ۲.۵ سانتی متر و عرض ۲۰ سانتی متر و طول ۳ متر داشته باشیم، برای محاسبه متر تخته آن به این صورت عمل می کنیم؛ ابتدا عرض را که به سانتی متر دارید بر صد تقسیم کنید تا به متر تبدیل شود، سپس عدد به دست آمده را در ضخامت و طول ضرب کنید:

۲۰ ÷ ۱۰۰= ۰.۲

۳× ۰.۲ ×۲.۵= ۱.۵

تخته، چوبی است که در اندازه ها و ضخامت های استاندارد تولید و عرضه می شود، صفحات تخته را می توانید ابعاد زیر بیابید:

ضخامت ۲ تا ۵ سانتی متر

عرض ۵ تا ۵۰ سانتی متر

طول ۱.۵ تا ۷ متر

 

 

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با محصولات می توانید با شماره ۶۱۰۹۸ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمائید و یا به درباره از لینک خرید تخته ساپلی مراجعه کنید.

 

 

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید