تعریف معماری داخلی

تعریف معماری داخلی : همه ی ما اسامی معماری داخلی – طراحی داخلس و دکوراسیون داخلی را شنیده ایم و احیانا با آن ها سر و کار داشته ایم . اما باید توجه داشته باشیم که این اسامی اگرچه در میان عامه ی مردم به عنوان هم معنا و مترادف و گاهی به جای یکدیگر به کار برده می شوند ؛ اما مفهومی کاملا متفاوت با یکدیگر دارند  .

در ادامه ی مطلب سعی کرده ایم که با ارائه دادن تعریف دقیق ؛ واژه ی معماری داخلی را توصیف کرده و از این طریق شما را با تفاوت این مفهوم با دکوراسیون و طراحی داخلی آشنا نماییم .

مفهوم معماری داخلی :

در ابتدای بحث باید به این مهم اشاره شود که در کل واژه ی معماری از ساختن نشات گرفته و در رابطه با ساخت و ساز می باشد .

معماری داخلی عبارت است از : معماری داخلی در واقع فرایندی است که در آن قسمت داخلی ساختمان‌ها با توجه به همهٔ جنبه‌های انسانی و استفاده از فضاها، طراحی می‌شود و در واقعطراحی داخلی  ساختمان با توجه به قید شرط‌های معمار ی است .

بر طبق این تعریف ؛ به این نتیجه می رسید که معماران تلاش دارند که نقشه ی طراحی شده ی ساختمان را به اجرا درآورده و بسازند . این در حالی است که معماران داخلی ، سعی در قابل سکونت و استفاده کردن فضا دارند و همین مورد اختلاف آن ها را با معماران به وضوح نشان می دهد .

یا به عبارت بهتر و ساده تر ؛ می توان معماری داخلی را این گونه معنا کرد که ؛ عبارت است از سبکی که به ساختن فضای داخلی ساختمان می پردازد .

معماری داخلی رشته ای تحصیلی است که افراد مشتاق به کار در این حوزه ملزم به ورود به دانشگاه ها و گذراندن واحدهای درسی در این راستا می باشند .

کلیه حقوق این مطلب متعلق به خوگر است

 

 

مقاله قبلیاشتباهات فنگ شویی در چیدمان منازل
مقاله بعدیسبک های معماری داخلی

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید