طراحی دکوراسیون به سبک منازل گران قیمت

0
داشتن خانه‌ای زیبا و گران‌قیمت برای بسیاری از افراد یک آرزوست. اما شاید خرید وسایل لوکس برای همه میسر نباشد. به همین دلیل می‌توان با بهره‌گیری از اصول چیدمان، خانه را لوکس جلوه دهید.

عناصر زیادی در طراحی و دکوراسیون خانه، مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما شاید همه‌ی آنها به اندازه‌ی رنگ‌ها مهم نباشند. شاید تمامی وسایل این قدرت را نداشته باشند که فضایی همسو با شخصیت افراد را ایجاد کنند و تأثیر طولانی مدتی بگذارند، در صورتی که این کار از عهده‌ی رنگ‌ها بر می‌آیند. این می‌تواند برای شما حین بودجه بندی برای دکوراسیون خانه، فوق‌العاده باشد.

ivory home decoration
ivory home decoration

یکی از رنگ‌هایی که می‌تواند در زیباسازی دکوراسیون منزل شما بسیار مؤثر باشد، رنگ فیلی است. این رنگ را می‌توان از آن دست رنگ‌هایی دانست که همیشه و در زمان‌های مختلف، مورد توجه افراد بی‌شماری قرار گرفته است.

عناصر زیبا و شیک این رنگ، ظرافتی دارد که توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند. ضمناً، فضاهایی که با این رنگ دکور شده‌اند، بزرگ‌تر، بلندتر و پر انرژی تر به نظر می‌رسند.

 

دکوراسیون عاج فیلی با سفید
دکوراسیون عاج فیلی با سفید

برخلاف رنگ‌های اشباع کننده، سایه‌های رنگ سفید، هرگز از مد نمی‌افتند و یک سایه‌ی بدون خطا و شکست در هر دکوراسیونی محسوب می‌شود. این رنگ همیشه می‌تواند با ترکیب سایر رنگ‌ها فوق‌العاده عمل کنند.

بله می‌توان بدون اینکه هزینه‌ی زیاد و قابل توجهی را صرف کنید، به وسیله‌ی رنگ‌ها، چیدمان فوق‌العاده‌ای برای خانه‌ی خود ایجاد کنید.

دکوراسیون خانه
به کل خانه نگاه کنید

 

قبل از آنکه چیدمان خانه را آغاز کنید، دوباره به پایه‌های اصلی چیدمان خانه‌ی خود نگاه کنید و بازنگری کنید. ممکن است بسیاری از فضاهای خانه‌ی شما به رنگ‌های کرم و سفید باشند، اما نه آن‌قدر جذاب و تمیز که حسی پر نشاط را القا کنند.

جالب است بدانید که بسیاری از افراد در مقابل رنگ آمیزی خانه از خود مقاومت نشان می‌دهند این در حالی است که بعد از اتمام کار متوجه می‌شوند که رنگ آمیزی خانه بسیار مهم بوده است و چه تأثیر شگرفی را در فضا ایجاد کرده‌اند.

 

رنگ آمیزی مناسب برای خانه

 اما چگونه بدانیم که کدام سایه برای رنگ آمیزی مناسب تر است؟

 

رنگ سفید یکی از بهترین انتخاب هاست، چرا که علاوه بر زیبایی می تواند به راحتی با سایر رنگ ها ترکیب شود. روشنایی رنگ سفید می تواند به راحتی بسیاری از رنگ های دیگر را در خود جای دهد و از به وجود آمدن احساس خستگی در افراد جلوگیری کند.

اگر دکوراسیونخانه ی شما کمی سمت و سوی سنتی دارد، می توانید از سفید های گرم تری مانند سفید مایل به خاکستری استفاده کنید نه سفید یخچالی.

اتاق غذاخوری کرم و عاج فیلی
اتاق غذاخوری کرم و عاج فیلی

لایه های مختلف در قالب های مختلف

تزئین و چیدمان یک اتاق می‌تواند در ابتدا کمی ترسناک باشد، اما اگر از مبلمان و سایر وسایل با طیف از رنگ عاجی استفاده کنید، هرگز راه را اشتباه نرفته‌اید.

می‌توان به جرات گفت که استفاده از این رنگ برای تمامی اتاق‌ها مناسب است. تمام اتاق خواب‌ هایی که به این رنگ دکور می‌شوند، بسیار شیک، رؤیایی و جذاب هستند.

یکمیز نهارخوری  با سنگ مرمر سفید به همراه صندلی‌های دسته دار به رنگ عاج و اتاق نشیمنی که تماماً به این رنگ است، می‌تواند فوق‌العاده باشد.

دقت کنید که بافت و رنگ را با یکدیگر به خوبی ترکیب کنید. قرار نیست شما اتاق خود را همانند یک نمایشگاه فروش خودروهای لوکس با چیدمان تماماً سفید در آورید، پس رنگ عاج فیلی را فراموش نکنید.

قالیچه ی کرم رنگ یا عاج فیلی به اتاق اضافه کنید
قالیچه ی کرم رنگ یا عاج فیلی به اتاق اضافه کنید

یک قالیچه ی کرم رنگ یا عاج فیلی به اتاق اضافه کنید.

اگر شما در خانه‌ای اجاره‌ای زندگی می‌کنید، دست شما برای اینکه پایه ریزی خانه را تغییر دهید کمی بسته است، به همین منظور راه حل‌هایی نیز برای رفع این مشکل وجود دارند که از جمله‌ی آنها می‌توان به استفاده از قالیچه‌ها پناه برد.

افزودن یک قالیچه به رنگ عاج فیلی می‌تواند رنگ و رخ اتاق نشیمن شما را فوق‌العاده کند. این فرش‌  ها می‌توانند نور منعکس کننده‌ای را مهیا سازند، در نتیجه اتاق لوکس‌تر و زیباتر به نظر می‌آید.

پوشاندن کف و سطح وسیعی از خانه با رنگ عاج فیلی می‌تواند راهی عالی برای روشن کردن فضا باشد. اطمینان حاصل کنید که همه چیز در فضای شما سیاه نیست. اگر خانه شما با رنگ تیره سنگین است، با استفاده از  رنگ خاکستری، عاج فیلی یا کرم می‌توانید کنتراست را کمی متعادل کنید و از شدت تیرگی فضا بکاهید.

استفاده از مبلمان با روکش تعویض شونده
استفاده از مبلمان با روکش تعویض شونده

از مبلمانی استفاده کنید که روکش قابل تعویض دارند

یکی از سوال هایی که حین استفاده از مبلمانی به رنگ روشن پیش می آید این است؛ از زیبایی رنگ لذت ببریم یا مرتبا مبلمان را تمیز کنیم؟

مسلما یکی از مشکل های اساسی استفاده از مبلمان به رنگ روشن، کثیف شدن آنهاست. به همین دلیل پیشنهاد می شود که حتما ازمبلمانهایی استفاده کنید که روکش دارند و پس از کثیف شدن می توانند به راحتی تعویض و شسته شوند و مانند روز اول زیبا و درخشان شوند.

برای این منظور از پارچه هایی استفاده کنید که بسیار محکم و مقاوم باشند تا بتوانید از آنها برای مدت زمان زیادی استفاده کنید. همچنین پیشنهاد می شود که از عناصر دیگری مانند کوسنهای مبل روی آنها استفاده شود تا جلوه ی مبلمان را بیشتر کنند.

مقیاس را در نظر بگیرید
مقیاس را در نظر بگیرید

مقیاس را در نظر بگیرید

کلید داشتن اتاق خوابی لوکس و زیبا، ترکیب مناسب مقیاس، ارتفاع و عرض و بافت در آن است. تمام اتاق‌هایی که به رنگ سفید هستند، سطحی صاف، مسطح و بی نقص را به نمایش می‌گذارند که این رنگ با ترکیبی از رنگ عاج فیلی و کرم، می‌تواند تبدیل به اتاقی فوق‌ العاده زیبا شود.

نکته‌ی دیگر این است که آینه‌ای به اتاق بیفزایید تا نقش انعکاس کننده‌ای داشته باشد و از سویی بتواند نور را به خوبی بازتاب دهد.

آنچه که مسلم است، هر چه اتاق و در کل فضایی روشن‌تر باشد، لوکس‌تر نمایان می‌شود، پس با کمک این سه رنگ، سفید، کرم و عاج فیلی به بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهید.

نقش نور در اتاق نشیمن
نقش نور در اتاق نشیمن

حباب های لامپ ها را تعویض کنید

بزرگ‌ترین اشتباه افراد هنگام تزئین مبلمان و وسایلی به این رنگ‌ها، عاج فیلی، کرم و سفید،  انتخاب نور است.

انتخاب و استفاده از نور بد، می‌تواند   چرم کرم رنگ را، زرد نشان دهد، رنگ زیبای مبلمان سفید را به شدت تند و آزار دهنده نمایان کند و مبلمان فیلی را رنگ پریده! در این حالت بهتر است از نورهای کمتر زرد و متناسب با فضا استفاده کنید اتاق را همان‌گونه که هست نشان دهد.

همانطور که مشاهده کردید، تنها کافیست از این سه رنگ متناسب با سایر وسایل در خانه استفاده کنید تا این سه رنگ لوکس به خانه ی شما جلوه ی بیشتری دهد.
نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد