چگونه می توان یک شرکت خدمات اینترنت با ویژگی های مطلوب پیدا کرد؟

0

به گزارش مجله اینترنتی دکوکده: منظور از اصطلاح شرکت خدمات اینترنت، شرکتی است که دسترسی به اینترنت را برای کلیه مشتریان امکان پذیر کرده است. شرکت های ارائه دهنده اینترنت مواردی مانند وب گردی، خرید آنلاین، اجرای تجارت آنلاین و برقراری ارتباط با خانواده و دوستان را میسر کرده اند. در این مقاله به همین موضوع و جزئیات مرتبط با آن پرداخته ایم. با این مقاله همراه شوید و آن را تا انتها مطالعه کنید.

چگونگی انتخاب بهترین شرکت خدمات اینترنت

برای انتخاب یک شرکت ارائه دهنده اینترنت، بررسی مقایسه سرعت دانلود و سرعت آپلود و سایر موارد لازم است تا بهترین گزینه را یافت. دسترسی به گزینه های زیادی در محدوده زندگی امکان پذیر است که اینترنت فیبر نوری و ارائه دهنده اینترنت کابلی در این دسته قرار می گیرند.

باید پشتیبانی سرویس مورد نظر را از لحاظ سرعت بالا و اتصالات اینترنت بی سیم و همچنین نیاز به روتر یا مودم بررسی کرد. در ادامه به مواردی برای یافتن بهترین شرکت های خدمات اینترنت اشاره خواهد شد.

پوشش دهی مناسب

یکی از اولین موارد هنگام انتخاب یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی این است که بررسی شود شرکت قابلیت ارائه پوشش خدمات را دارد یا خیر؟ افراد ساکن در مناطق روستایی ممکن است ناچار به استفاده از گزینه های خدمات اینترنت کمتری باشند؛ اما شرکت های اینترنتی با کیفیتی را می توان یافت که ارائه خدمات را به مناطق روستایی انجام می دهند.

تعیین سرعت اینترنت مورد نیاز

با شناسایی شرکت های ارائه دهنده اینترنت در محل زندگی باید به مقایسه سرعت اینترنت و جزئیات دیگر بپردازید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. معمولا دسترسی به سرعت های مختلف با قیمت های گوناگون توسط شرکت ها وجود خواهد داشت. ممکن است انجام تست سرعت اینترنت برای مقایسه ضرورت داشته باشد تا از سرعت اینترنت دریافتی از شرکت مورد نظر مطلع شوید.

برخی از افراد به دنبال این هستند که سریع ترین اینترنت موجود در بازار را بیابند. با این حال سرعت نباید به عنوان تنها عامل بررسی شود. این که ارزان ترین اینترنت را انتخاب کنید هم نمی تواند بهترین گزینه باشد، زیرا ممکن است به علت کیفیت پایین قابل استفاده نباشد.

مهم ترین عامل این است که استفاده از اینترنت بیشتر برای چه مواردی خواهد بود؛ بررسی شبکه های اجتماعی، شرکت در بازی های آنلاین یا پخش ویدئو از طریق نرم افزارهای پخش ویدئو. همچنین تعداد کاربران اینترنت نیز می تواند عاملی موثر باشد.

قیمت بسته های اینترنتی

قیمت بسته ها یکی از نکات کلیدی هنگام تصمیم گیری برای انتخاب بهترین شرکت خدمات اینترنت است. قیمت بسته های اینترنت هر شرکت بستگی به محل زندگی دارد. در این مورد انتخاب بهترین اینترنت باید با محل زندگی تناسب داشته باشد.

اینترنت برای مرور وب سایت ها و رسانه های اجتماعی

اگر تصمیم دارید اتصال اینترنت را در درجه اول برای مرور وب سایت های اینترنتی، چک کردن ایمیل یا بررسی رسانه های اجتماعی به کار بگیرید، ابتدایی ترین بسته اینترنت برای شما کافی است. بسته هایی را جستجو کنید که قیمتی مناسب و سرعتی متوسط دارند.

اینترنت برای دستگاه و ویدئو کنفرانس

در صورت اتصال چندین نفر به اینترنت به صورت همزمان یا تصمیم برای استفاده همزمان در یک دستگاه کنفرانس ویدئویی و پخش ویدئو ممکن است نیاز به بسته ای با سرعت بالا باشد. در این صورت معیارهای انتخاب بهترین اینترنت متفاوت خواهد بود.

هنگام نیاز به اینترنت برای آپلود و دانلود و تصمیم گیری راجع به برنامه باید سرعت آپلود را همواره مورد توجه قرار داد. نیاز به آپلود برای بازی های آنلاین و کنفرانس های ویدئویی وجود دارد، اما نیازی نیست برای پخش رسانه ها در دستگاه یا مرور صفحات اینترنتی به کار گرفته شود.

با خدمات فیبر نوری، اغلب می توان سرعت آپلود و دانلود را در بیشتر برنامه های اینترنت با یکدیگر برابر در نظر گرفت. با اینترنت کابلی و DSL ممکن است سرعت دانلود سریع، سرعت آپلود کندتری را به همراه داشته باشد. ۵/۰ مگابیت در ثانیه، سرعت آپلود استاندارد ویدئویی است که کیفیت دارد، در حالی که ویدئوهای با کیفیت بالا اغلب نیازمند سرعت ۳ مگابیت در ثانیه هستند.

 اینترنت برای بازی و پخش فیلم ها

در صورت وجود کاربران سنگین اینترنت، گیمرهای آنلاین و تماشاچیان فیلم در محل مورد نظر و همچنین استفاده از دستگاه ها به صورت همزمان ممکن است نیاز به طرح اینترنت بسیار سریع وجود داشته باشد. باید بسته های اینترنتی را جستجو کرد که دارای بیشترین حجم و سرعت در مقایسه با سایر بسته ها هستند.

در این سرعت ها امکان پخش همزمان ویدئوهایی با کیفیت بالا برای چند کاربر وجود دارد. این طرح ها برای خانواده های بزرگ تر (که در آنها دسترسی به اینترنت برای چهار یا چند کاربر به صورت همزمان وجود دارد) مناسب است. کاربران با استفاده زیاد از اینترنت که حجم بسته و سرعت آن حائز اهمیت است، بهتر است به استفاده از اینترنت فیبر نوری توجه کنند.

حجم اینترنت و هزینه ها

علاوه بر سرعت، مناطق تحت پوشش و قیمت، مورد دیگری را که می توان برای انتخاب شرکت خدمات اینترنت نام برد، حجم بسته های اینترنتی است. ممکن است برخی از شرکت های ارائه دهنده اینترنت، میزان داده مورد استفاده در یک ماه را محدود کنند. در این صورت ممکن است با کاهش سرعت اینترنت یا هزینه اضافی (با فراتر رفتن از مقدار مشخصی داده) مواجه شوید. اگر تصورتان این است که در این حالت به مشکل برخواهید خورد، طرحی را جستجو کنید که ارائه داده های آن نامحدود باشد.

تعهدات سالیانه

قرارداد یا تعهد برخی از شرکت های خدمات اینترنتی به متقاضیان و مشتریان به صورت سالانه است. ممکن است این موضوع این معنی را بدهد که قیمت پایین تر باشد. اما در صورت عدم رضایت از خدمات، باید تا پایان قرارداد صبر کنید.

پشتیبانی فنی در هنگام نیاز

پشتیبانی فنی خوب می تواند برای اینترنت بسیار حائز اهمیت باشد. پس لازم است که بررسی نحوه دسترسی به خدمات پشتیبانی مشتری را در شرکت مورد نظر انجام دهید و به مطالعه نظرات و تجربه خرید مشتریان دیگر بپردازید.

صرفه جویی در هزینه ها

شرکت خدمات اینترنت می توانند این امکان را ایجاد کنند که خدماتی مانند سرویس مشاهده سریال و فیلم را از طریق اینترنت با تخفیف در اختیار مشتریان قرار دهند.

معرفی شرکت های خدمات اینترنت در تهران و کلان شهرهای ایران

چنانچه با توجه به مطالب این مقاله دریافتید، باید با دقت و توجه کافی به انتخاب شرکت های اینترنتی پرداخت. شرکت های موجود در این زمینه فعال و متعدد هستند. در ادامه به برخی از شرکت های ارائه دهنده اینترنت اشاره می شود:

 • صفر و یک
 • شاتل
 • های وب
 • مخابرات
 • صبانت
 • پارس آنلاین
 • آسیا تک
 • فن آوا
 • رهام داتک
 • پیشگامان
 • دیده بان نت
 • حلما گستر

کلام آخر

در حال حاضر دسترسی به اینترنت را می توان از مهم ترین بخش های منزل در نظر گرفت. با پیشرفت تکنولوژی های امروز، ارتباط افراد با دوستان از طریق اینترنت ممکن شده، دورکاری و کار از خانه برای افراد امکان پذیر شده است و امکان لذت بردن از سرویس های پخش ویدئو آنلاین، بازی های آنلاین و سایر موارد وجود دارد. شرکت خدمات اینترنت می تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد و به راهنمایی و مشاوره متقاضیان بپردازد.

تولیدات تحت عنوان نوعی خدمات نرم افزاری، یک دایرکتوری جامع و مرجعی معتبر به شمار می آید که می تواند تولیدی های کشور را معرفی کند. تولیدکنندگان، صنایع، ارائه دهندگان خدمات و غیره می توانند در سایت تولیدات عضو شوند و مدارک مورد نیاز را ارائه دهند.

جستجوگران می توانند به جستجو بپردازند و اطلاعات درست و معتبر را مورد استفاده قرار دهند. درج اطلاعات توسط صاحبان مشاغل در تولیدات می تواند به دو صورت باشد که عبارت است از: تجاری و رایگان. 

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد