شاید شما هم به عنوان فردی که به زیبایی و سلامت پوست و موی خود اهمیت می‌دهد، این دغدغه را داشته باشید که بخواهید به دکتر پوست و مو مراجعه کنید و از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید. بسیاری از افراد گمان می‌برند ارتباط با دکتر پوست و مو شاید به نظر مشکل بیاید، اما ما در ادامه راهی به شما پیشنهاد می‌دهیم که به راحتی بتوانید تماس با دکتر پوست را داشته باشید، پس با ما همراه باشید.

ارتباط با دکتر پوست و مو چگونه است؟ چه خدماتی دریافت می‌کنیم؟

ممکن است این سوال در ذهن شما باشد که متخصص پوست کیست؟ همانطور که می‌دانید بعد از گذراندن رشته پزشکی عمومی، خیلی از پزشک‌ها در شاخه‌های خاصی تحصیل می‌کنند و متخصص می‌شوند. یکی از این شاخه‌ها، پوست و مو است که به طور خاص مشکلات افراد را در این زمینه برطرف می‌کند.

بسیاری از ما این متخصصان را با نام درماتولوژیست یا پزشکان زیبایی می‌شناسیم. مشکلات و بیماری‌های مربوط به پوست، مو و ناخن در ارتباط با متخصص پوست و مویی باتجربه شناسایی و درمان می‌شود.

در ادامه ما قصد داریم اقداماتی که دکتر پوست و مو برای مراجعه‌کنندگان خود انجام می‌دهد را شناسایی کنیم. اما قبل از آن که بخواهیم این اقدامات را بررسی کنیم، لازم به ذکر است که شما می‌توانید برای ارتباط با دکتر پوست و مو، با مراجعه به سایت دکتر با من از مشاوره رایگان با دکتر پوست بهره ببرید و نیز به راحتی می‌توانید تماس با دکتر پوست داشته باشید.

همانطور که گفته شد، متخصص پوست یا درماتولوژیست وظیفه بررسی و درمان مشکلات پوست، مو و ناخن را برعهده دارد . علاوه بر آن باید به درمان غشاهای مخاطی و بافت‎های ظریف و حساس اطراف بینی، دهان و پلک بپردازد. به صورت کلی خدمات و اقدامات دکترهای پوست و مو به دو دسته زیبایی و درمانی تقسیم می‌شوند و برخی از اقدامات شامل زیبایی و درمانی می‌شود.

۱.خدمات درمانی ارائه شده توسط متخصصان پوست و مو

ارتباط با دکتر پوست و مو

پزشکان پوست و مو می‌توانند بیش از ۳۰۰۰ بیماری پوست، مو و ناخن را شناسایی و درمان کنند. علاوه بر این متخصصان پوست و مو می‌توانند به شما برای داشتن روتین پوستی و مویی مناسب خود مشاوره دهند و از این رو به سلامت و زیبایی موی شما کمک خواهند کرد.

متخصص پوست کسی است که با بررسی پوست بیمار به وجود بیماری‌های ارگان‌های داخلی از جمله کبد، کلیه، معده و تیروئید پی می‌برد و با انجام آزمایشات به تشخیص می‌رسد. همچنین از طریق ارتباط با دکتر پوست و مو بسیاری از اقدامات مانند جراحی‌های سرپایی و برداشتن خال یا بیوپسی پوست توسط این متخصصان انجام می‌گیرد.

برخی از این متخصصان در جراحی‌های بزرگتر مانند برداشتن کیست‌های پوستی و برخی دیگر در انجام جراحی‌های پلاستیک مهارت دارند. این متخصصان به راحتی می‌توانند مشکلات و بیماری‌های پوستی را که ظاهر افراد را تحت تاثیر گذاشته است و فرد از آن رنج می‌برد، تشخیص دهند و درمان کنند.

بسیاری از بیماری‌های خطرناک پوست توسط متخصصان درماتولوژیست تشخیص داده می‌شود. به عنوان نمونه سرطان پوست یا پسوریازیس تنها به وسیله یک متخصص باتجربه قابل کنترل است. بسیاری از مسائل دیگر از جمله طاسی، ریزش مو، مشکلات مربوط به ناخن، بیماری‌های مربوط به پوست و قارچ پوستی نیز در حوزه تخصص درماتولوژیست است که می‌توانند به راحتی بهترین شیوه درمان را ارائه دهند.

۲.خدمات زیبایی ارائه شده توسط متخصصان پوست و مو

علاوه بر تشخیص و درمان بیماری‌های پوست و مو، متخصص درماتولوژیست در حوزه زیبایی نیز فعالیت می‌کند. این پزشکان را با عنوان متخصص زیبایی نیز می‌شناسند و خدمات زیبایی نیز جزو تخصص آن‌ها به حساب می‌آید.

بسیاری از افراد برای زیباتر کردن پوست و موی خود به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند. درست کردن پوستی صاف، بدون لک و جوش، بدون چین و چروک و داشتن موهایی پرپشت و براق از کارهایی است که توسط متخصصان پوست و مو و با اقدامات آن‌ها قابل انجام است.

امروزه خدمات و اقدامات زیبایی بسیار گسترده هستند. از بوتاکس برای رفع چین و چروک گرفته تا تزریق چربی برای پر شدن صورت، همچنین لایه‌برداری و روش پی آر پی برای مو. همانطور که گفته شد، خدمات زیبایی بسیار گسترده هستند و تمامی این اقدامات توسط ارتباط با دکتر پوست و مو انجام می‌شود.

۳.آسیب‌شناسی پوستی

در موارد تخصصی‌تر یک درماتولوژیست حرفه‌ای به آسیب‌شناسی پوستی می‌پردازد. در این رشته تخصصی پوست و مو، پزشک با نمونه‌برداری از پوست بیمار یا خراش‌های موجود در سطح پوست و با بررسی آن‌ها با میکروسکوپ الکترونی، می‌تواند مشکلات احتمالی پوست را تشخیص دهد و آن را درمان کند.

۴.متخصص پوست اطفال

ارتباط با دکتر پوست و مو

این نوع از متخصصان به صورت ویژه به بررسی مشکلات پوستی نوزادان می‌پردازند که به آن‌ها متخصص پوست نوزادان گفته می‌شود و مشکلات پوستی نوزادان را تشخیص و درمان می‌کنند.

شما به راحتی می‌توانید برای بهره‌گیری از این اقدامات گفته شده و نیز مشاوره رایگان و ارتباط با دکتر پوست و مو به سایت معرفی شده مراجعه کنید، از نظرات دکتر پوست تهران بهره‎مند شوید و از تماس با دکتر پوست بیشترین سود را ببرید.

متخصص پوست کیست و چرا به او نیاز داریم؟

متخصص پوست یا درماتولوژیست به بررسی بیماری‌های پوست و مو می‌پردازد. سوال اینجا است که چرا ما به این تخصص نیاز داریم؟ در درجه اول باید گفت که پوست ما بزرگترین بافت بدن بوده و اولین خط دفاعی ما در برابر حمله میکروب‌ها، ویروس‌ها، باکتری، رطوبت، گرما و موارد دیگر است. علاوه بر این پوست نقش مهمی در تنظیم دمای بدن و قدرت سیستم ایمنی ایفا می‌کند. همینطور پوست اطلاعات مهمی از سلامت داخلی بدن به ما می‌دهد. از قدیم گفته‌اند “رنگ رخساره خبر می‌دهد از سر درون”.

ارتباط با دکتر پوست و مو باعث می‎شود که این متخصصان بیماری‌های پوستی و مویی شما را مثل آکنه، جوش، لک، سرطان پوست، درماتیت، پسوریازیس، عفونت‌های ناشی از قارچ، ویروس و باکتری، ریزش مو و ریزش ریش را تشخیص دهند و درمان کنند.

کلام آخر

اگر شما هم به سلامت پوست و موی خود اهمیت می‌دهید، بهتر است که به یک متخصص پوست و مو یا درماتولوژیست مراجعه کنید. و به وسیله ارتباط با دکتر پوست و مو و با استفاده از سایت دکتر با من از مشاوره رایگان متخصص پوست و مو و اقدامات آن‌ها استفاده کنید.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید