فرش ماشینی حریر

0

فرش ماشینی حریر : فرش های ماشینی با توجه به افزایش تقاضا در بازار در طرح ها و رنگ های جدیدی تولید و روانه بازار شده اند. این فرش ها در ابعاد مختلف و با توجه به نیاز مردم تولید می شوند.

فرش ماشینی حریر

به گزارش اینترنتی مجله دکوکده : کارخانه های زیادی برای تولید فرش ماشینی در استان هایی مانند کاشان، مشهد، تهران و غیره به وجود آمده اند.

این کارخانه ها با استفاده از روش های نوین در تولید فرش اقدام به تولید فرش های ماشینی در طرح های جدید کرده اند. یکی از طرح های مورد استقبال توسط مردم، فرش ماشینی حریر است. در ادامه به بررسی بیشتر این فرش ماشینی خواهیم پرداخت.

ویژگی فرش ماشینی حریر

این فرش در رنگ های روشن و مناسب دکوراسیون های مدرن طراحی شده است. طراحی و ظاهر این فرش چشم هر بیننده ای را به سوی خود می کشاند. زیبایی و چشم نوازی این فرش از جمله مواردی است که تا کنون توانسته نظر بسیاری از مردم را به خود جلب کند. استفاده از فرش ایرانی نشانگر اصالت، ذوق هنری، و سلیقه صاحب خانه است. همچنین این فرش تا کنون توانسته مشتریان بسیاری در خارج از کشور را به خود جلب کند. بسیاری از افرادی که در خارج از کشور زندگی می کنند، جهت حفظ اصالت خود از این فرش ماشینی طرح حریر خریداری می کنند.

از دیگر ویژگی های این فرش می توان به نرمی و لطافت بالای آن اشاره کرد. بر خلاف ظاهر فریبنده ای که این فرش ها دارند، بسیار نرم و لطیف بوده و احساس راحتی را به مشتریان خود می دهند. جنس این فرش ها بیشتر از نخ صد در صد آکریلیک بوده و ضمن داشتن کیفیت بسیار بالا، ظاهری زیبا دارند.

قیمت مناسب فرش ماشینی از دیگر ویژگی های بارز این فرش است. ممکن است از لحاظ قیمتی کمی از دیگر مدل های فرش ماشینی بیشتر باشد ولی در مقایسه با فرش های دستبافت ایرانی از قیمت بهتری برخوردار هستند.

به طور معمول تمامی فروشگاه های عرضه فرش ماشینی، این طرح از فرش را موجود دارند. شما می توانید به راحتی این فرش را از هر فروشگاه فرشی که در شهر خود دارید، تهیه کنید که یکی از بارز ترین ویژگی های این فرش است.

شرایط خرید فرش ماشینی

شما می توانید برای خرید این طرح از فرش ماشینی از دو طریق اقدام کنید. اولین راه مراجعه حضوری به فروشگاه هایی است که این فرش را موجود دارند. در روش دوم نیز می توانید از طریق اینترنت اقدام به سفارش فرش مورد نظر خود کنید.

محاسن و معایب خرید اینترنتی فرش ماشین حریر

یکی از مهم ترین چالش ها هنگام خرید فرش به صورت آنلاین، هزینه آن است. سایت های مختلف نظیر سرای ابریشم نه تنها تمایل دارند که قیمت خوبی برای فرش های خود ارائه دهند بلکه با تبلیغات نظر شما را جلب می کنند. آن ها با تبلیغاتی نظیر تخفیف، حق استفاده از کوپن یا حمل و نقل رایگان باعث کاهش هزینه های خرید شما می شوند.

در دسترس بودن را می توان از دیگر مزایای خرید آنلاین این فرش برشمرد. معمولا به فروشگاه هایی که برای خرید حضوری مراجعه می کنید، ممکن است مدل مورد نظر شما را موجود نداشته باشند. این در حالی است که بسیاری از فروشگاه های آنلاین طرح دلخواه شما را با همان رنگ موجود دارند.

اگر مدل خاصی مد نظر دارید، قابلیت جستجوی این مدل ها در سایت های فروش فرش، کار را برای شما بسیار آسان می کند. برای مثال اگر رنگ یا طرح خاصی مد نظر دارید می توانید با استفاده از گزینه های جست و جو و فیلتر، مدل و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

صرفه جویی در وقت و هزینه نیز از دیگر مزایای این روش است. این روش هیچگونه هزینه رفت و آمدی برای شما نداشته و موجب صرفه جویی در وقت می شود.

انتخاب کردن از دیگر مزایای خرید آنلاین فرش ماشینی طرح حریر است. در این روش می توانید ویژگی های مختلف فرش ها را با یکدیگر مقایسه کنید؛ از طرح و رنگ گرفته تا شیوه های مختلف فروش و حمل و نقل.

اما از طرف دیگر اگر بخواهیم معایب خرید اینترنتی فرش ماشینی را بیان کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد. اولین مورد ارزیابی کلی فرش است؛ شما در این روش نمی توانید جنس فرش را با سایر جنس ها مقایسه کنید و ممکن است بعد از تحویل، جنس فرش بر خلاف تصور شما باشد.

همچنین بسیاری از سایت های اینترنتی امکان باز پس گرفتن کالا را نداشته و اگر کالای شما دارای ایرادی باشد، امکان بازگشت آن وجود نخواهد داشت.

مزایا و معایب روش حضوری خرید فرش ماشینی طرح حریر

در این روش شما می توانید به راحتی با جنس فرش از نزدیک آشنا شده و آن را ببینید. همچنین با انتخاب کردن مدل مورد نظر خود دقیقا همان محصول را درب منزل تحویل خواهید گرفت.

در این روش کلاهی سر شما نخواهد رفت و با اطمینان فرش خود را خریداری می کنید. با مراجعه به فروشگاه های مخصوص می توانید این نمونه از فرش ها را با فروشگاه های دیگر مقایسه کرده و اقدام به خریداری آن کنید.

از طرفی دیگر باید وقت زیادی را صرف این راه کرده که به طبع هزینه بر خواهد بود. برای مثال شما وقت کافی برای گشتن تمام مراکز خرید فرش را نداشته و از طرفی هزینه سوخت بالایی را باید پرداخت کنید.

خرید فرش به صورت نقد و اقساط نیز از دیگر شرایطی است که فروشندگان برای مشتریان خود ایجاد کرده اند. شما می توانید از بین این دو روش یکی را به دلخواه انتخاب کرده و اقدام به پرداخت هزینه آن کنید.

بنابراین در این مقاله دریافتیم که فرش ماشینی حریر تا کنون مشتریان زیادی را به خود جلب کرده و بازار گرمی دارد. همچنین معایب و مزایای انواع روش خرید این فرش را برای شما به طور کامل شرح دادیم. پس از مطالعه این مطلب می توانید اقدام به خرید این فرش کنید.

 

اگر فرش ماشینی انتخاب شما است می توانید به سایت سرای ابریشم مراجعه کنید تا اطلاعات دقیق تری در این خصوص در اختیار شما قرار بگیرد.

 

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد