خرید برند در چند مرحله

0

خرید برند در چند مرحله : برخی از افراد به جای ثبت برند ترجیح می دهند تا از خرید برند آماده استفاده کنند. ثبت برند مانند هر پروسه قانونی دیگری نیاز به زمانی طولانی دارد. این مدت در بیشتر مواقع حدود ۶ ماه به طول می انجامد. در مواردی که مدارک ثبت برند دارای مشکل باشد این زمان ممکن است تا ۲ سال نیز ادامه داشته باشد. بدین طریق افراد نیاز به زمان و هزینه زیادی دارند تا ثبت برند را انجام دهند.

خرید برند در چند مرحله

به گزارش اینترنتی مجله دکوکده : خوشبختانه گزینه ای دیگر به نام خریدن برند نیز در اختیار این افراد قرار می گیرد. برای این منظور کافی است تا افراد به سایت یا دفتر ثبت اسناد مراجعه کنند و برند مورد نظر خود را به راحتی و در یک روز بخرند.

بدین طریق دیگر نیازی به صرف هزینه و زمان و ایجاد دردسرهای بسیار برای ثبت برند و دریافت مجوزهای لازم نیست. برای این امر کافی است تا در هنگام خرید مراحلی را مد نظر قرار داشته باشید. در این مقاله در مورد مراحل این پروسه اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهیم.

در خرید برند چه مراحلی را باید طی کرد؟

خرید برند در چند مرحله

همانطور که می دانید خرید نسبت به ثبت،از مراحل بسیار ساده تری برخوردار است و نیازی نیست که مراحل پیچیده ای را بدین منظور طی کنید. تنها با انجام مراحل زیر به راحتی برند مورد نظر خود را خریداری خواهید کرد.

 • اگرخریدرابه صورت آنلاین انجام میدهیددرابتدابایدبه سایت معتبر دفترثبت اسناد مراجعه کنید واطلاعاتی راکه دراین خصوص وجوددارد،موردمطالعه قراردهید. باورودبه پنل سایت مورد نظر در ابتدا نام برند انتخابی خود را با حیطه ای که در آن به فعالیت مشغول هستید، مشخص کنید.

این مرحله می تواند به صورت حضوری نیز انجام پذیرد. با این حال با اقدام از طریق سایت می توانید در زمان خود صرفه جویی کنید.

 • بعد از اینکه برند مورد نظر خود را انتخاب کردید و زمینه فعالیت برند نیز مشخص شد، شما باید از سازمان مالکیت صنعتی در مورد برند مربوطه استعلام بگیرید. این مرحله می تواند شما را مطمئن کند که برند مورد نظر در این سازمان به صورت قانونی ثبت شده است و برای واگذاری مشکلی را ایجاد نخواهد کرد.

در غیر این صورت ممکن است فرد دیگری آن را خریده باشد یا برند مربوطه مراحل ثبت قانونی را طی نکرده باشد.

 • در صورت پیگیری های قانونی در این زمینه با فروشنده وارد معامله خواهید شد. با ایجاد توافق دو طرفه باید برای تغییر مالکیت و نقل و انتقالات آن با فروشنده همکاری های لازم را داشته باشید. بدین منظور با فروشنده به دفتر ثبت اسناد رسمی مراجعه کنید و مالکیت برند مربوطه را به نام خود تغییر دهید.
 • پرداخت هزینه برند در این مرحله و در حضور قانون صورت می گیرد. با پرداخت و ایجاد توافق نامه مدارک لازم برند به خریدار تعلق خواهد گرفت و مالک قبلی هیچ گونه حقی مبنی بر تصرف برند مورد نظر نخواهد داشت.
 • در مرحله نهایی باید برند مورد نظر را در آگهی روزنامه انتشار دهید و از این طریق واگذار شدن آن را منتشر کنید.

با انجام این مراحل به سادگی و در زمان کمی پروسه نقل و انتقال اسناد و مالکیت برند به شما انجام خواهد شد. در این صورت با خیال راحت از برند خود در جهت گسترش کسب و کار و تجارت مربوطه می توانید استفاده کنید.

خرید و فروش برند به چند صورت انجام می پذیرد؟

خرید برند در چند مرحله

کسانی که قصد خرید و فروش برند را دارند، ممکن است به دو روش این کار را انجام دهند.

 • انتقال به صورت اجباری
 • انتقال به صورت اختیاری

انتقال اجباری

این نوع انتقال و فروش زمانی اتفاق می افتد که مالک برند در قید حیات نباشد. در این هنگام افرادیکه وارث فرد متوفی نامیده می شوند، می توانند مدارک لازم جهت فروش برند را ارائه دهند و از این طریق آن را به خریدار منتقل کنند.

انتقال برند به صورت اختیاری

این نوع از فروش برند همانطور که از نام آن مشخص است با اختیار کامل مالک صورت می گیرد و این فرد به تنهایی تصمیم میگیرد که برند خود را به طور کامل به فروش برساند یا برای مدت محدودی در اختیار فرد مربوطه قرار دهد. در برخی از مواقع مالک برند می تواند به صورت جزئی انتقال را انجام دهد. در این صورت حق استفاده از برند در مواردی خاص به خریدار داده نخواهد شد.

نقل و انتقال برند به چه مدارکی نیاز دارد؟

 • کپی کارت ملی و شناسنامه فرد خریدار و فروشنده
 • ارائه کپی سند برند
 • قرارداد و صلح نامه دو طرفه
 • ارائه مدارک برند ثبت شده
 • مشخصات فروشنده وخریدار

در خرید برند چه نکاتی باید در اظهارنامه ذکر شود؟

افرادی که قصد خرید برند را دارند در ابتدا باید کلیه نکات لازم برای این امر را بدانند. از این طریق می توانند به صورت کاملاً قانونی خرید را انجام دهند. در این زمان توجه به نکات زیر ضروری است:

 • هر برندی که ثبت می شود، دارای شماره ثبت است. این شماره نشان می دهد که برند مورد نظر از نظر قانونی در ایران به فعالیت مشغول بوده است و هیچ شک و شبه ای در ثبت آن وجود ندارد.
 • در اظهار نامه مورد نظر باید نام، نشانی و تابعیت مالک جدید نوشته شود. این امر نشان می دهد که فرد در برند خریداری شده دارای مالکیت است و مالک قدیمی یا هر فرد دیگری حق استفاده از آن را ندارد.
 • در صورتی که افراد برای خود وکیل انتخاب کرده اند و کلیه کارهای خرید برند را به او سپرده اند باید در اظهارنامه نام و نشانی نماینده قانونی آنها ذکر شود. همچنین حیطه اختیارات وی نیز باید مشخص باشد.

خرید برند آماده سبب می شود تا افراد نیازی به طی کردن پروسه طولانی ثبت شرکت نداشته باشند. به واسطه این امر می تواند در هزینه های افراد و زمان آنها صرفه جویی شود. از این طریق در سریع ترین زمان ممکن فعالیت های گسترده شرکت از طریق برند مورد نظر انجام می شود و سرمایه گذاری های کلان و سود دهی فراوانی برای صاحبان برند ایجاد خواهد شد.

خرید برند در چند مرحله

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد