خرید تخته ون آمریکایی، خرید مرغوب ترین چوب ون

خرید تخته ون آمریکایی، خرید مرغوب ترین چوب ون : چوب ون از جمله چوب های وارداتی بازار است. از آنجا که کشور های محدودی در تولید چوب ون فعالیت دارند، خرید تخته ون آمریکایی می تواند یکی از بهترین گزینه ها به جهت انتخاب باشد. چوب ون از جمله چوب های مرغوب به جهت ساخت سازه های چوبی می باشد. از این رو تقریبا هر صنعتگری که به فعالیت با چوب می پردازد، تجربه ی خرید چوب ون را خواهد داشت. اما از آنجا که چوب ون در مقیاس تجاری، بومی سرزمین ایران نمی باشد و در مسیر واردات چوب از کشور های اروپایی و آمریکایی سر از بازار های ایران در می‌ آورد، تشخیص و خرید مطلوب چوب ون می ‌تواند به یک چالش برای خریداران تبدیل بشود.

از این رو این نیاز احساس می شود تا در مسیر خرید چوب ون، اطلاع کاملی از نوع، جنس و تشخیص مرغوبیت و انواع آن وجود داشته باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا اطلاعات کاملی از چوب ون به دست آورید.

چوب ون یا زبان گنجشک

آن چه با عنوان چوب ون در بازار های چوب فروخته می ‌شود، در واقع چوب درخت زبان گنجشک خودمان است که با نام غربی ون شناخته می ‌شود. درخت زبان گنجشک یک گونه از گیاهان گل دار است که اگر در مناطقی از ایران رشد می کند، اما بومی سرزمین های شمال اروپا تا آمریکای شمالی می باشد. البته این درخت به نوعی بومی سرزمین ایران نیز می باشد. اما انواع اروپایی و به خصوص آمریکایی آن به جهت ساختار مستحکم تری که در گونه های درخت ون دارند، از چوب ون مرغوب تر و مستحکم تری برخوردار هستند. به طوری که نوع بومی آن چندان در بازار های ایران شکل و شمایل تجاری ندارد.

چوب ون، ظاهری با شیار های موازی دارد که بیشتر به جهت تولید ترمووود از آن استفاده می شود. ترمووود به انواع چوب های سخت گفته می شود که تحت فرایند هایی بر سختی آنها افزوده خواهد شد. چوب ون به جهت استحکام بالا یکی از بهترین گزینه ها به جهت تولید چوب های سخت می باشد. چوب ون از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و قابلیت فرم پذیری بسیار مطلوبی دارد. چوبی به رنگ کرم تا قهوه ای روشن که ترکیب رنگ آن از سطح تا مغز چوب ممکن است تغییر کرده و به رنگ زرد تمایل پیدا نماید و به واسطه ی وجود شیار های موازی و طبیعی که در برش های آن وجود دارد، بسیار مطلوب به جهت نصب در استخر ها و مکان هایی که در معرض رطوبت و لیز خوردن هستند، می باشد.

از دیگر کاربرد های چوب ون به جهت استحکام بالایی که دارد می توان به مواردی مانند ساخت کف پوش های مکان های پر رفت و آمد، ساخت راکت تنیس و تیر و کمان، دسته ‌های چکش و دیگر ابزارآلات تحت ضربه و ساخت قاب تابلو ها اشاره کرد. از چوب ون در جریان عملیات ترمووود که نوعی سخت سازی چوب می ‌باشد، چوب بسیار سختی تولید می کنند که همراه با قابلیت رنگ پذیری بالایی که دارد می ‌تواند به عنوان مصالح به جهت ساخت وسایل جذاب ورزشی به کار آید.

خرید تخته ون مناسب

حال که اندکی با چوب ون و مشخصات کلی آن آشنا شدید، شاید این سوال برای شما وجود داشته باشد که تخته ون مرغوب و مطلوب را چه طور باید تشخیص داد و تهیه نمود؟ به هر صورت از آنجا که چوب ون از جمله چوب های وارداتی در بازار های ایران می باشد، کشور تولیدکننده می تواند به نوعی معرف کیفیت و کمیت چوب ون باشد. خرید تخته ون آمریکایی به خوبی می ‌تواند این هدف را تامین نموده و از لحاظ کیفیت نتیجه ی مطلوبی را برای شما به ارمغان بیاورد. در میان خیل فراوان چوب ون از کشور های متنوع اروپایی و حتی رومی، خرید تخته ون آمریکایی می تواند خیال شما را از جهت رسیدن به یک چوب ون خوب و مرغوب آسوده نماید.

از آنجا که چوب ون یکی از بهترین گونه های چوب در ساخت ترمووود می باشد و این استحکام بالا باعث شده است تا از این چوب در تهیه ی انواع کاربرد های سخت چوبی استفاده بشود، چوب ون را می توان در جایگاه بسیار مهمی به نسبت دیگر چوب ها قرار داد. حال در این اهمیت، داشتن بهترین و با کیفیت ترین نوع چوب ون می تواند بسیار مهم باشد. خرید تخته ون آمریکایی در واقع خرید همان چوب ون مطمئن و مطلوبی است که می تواند همراه با کیفیت مورد انتظار شما، نیاز اهداف ساخت و ساز های چوبی شما را فراهم آورد.

از طرفی برای آن دسته از کاربران تخته ون که می خواهند این چوب را برای امور کف پوش مورد اسفاده قرار بدهند، خرید تخته ون آمریکایی که در خلق کف پوش های محکم و بادوام مطلوب هستند، می تواند انتخاب درستی باشد. البته همواره می توان در مسیر خرید تخته ون آمریکایی نیم نگاهی هم به چوب ون دیگر کشور های موجود در بازار ایران نیز داشت. نیم نگاهی که در مقام مقایسه قطعا نظر شما را در خرید تخته ون آمریکایی محکم تر می نماید.

 

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با محصولات می توانید با شماره ۶۱۰۹۸ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمائید و یا به درباره از لینک خرید تخته ون آمریکایی، خرید مرغوب ترین چوب ون مراجعه کنید.

مقاله قبلیپمپ هیدرولیک کوماتسو
مقاله بعدیطراحی سایت مهندسی

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید