بیماری‌های مربوط به نواحی گوش و حلق و بینی به دلایل مختلفی ممکن است که افرادی را درگیر خود کنند. سوالی که ممکن است ذهن بسیاری از این بیماران را درگیر کند، این است که برای درمان مشکلات گوش و حلق و بینی خود نزد کدام دکتر برویم؟ دکتر گوش و حلق و بینی عالی در تهران کیست؟ بیماری‌های مربوط به گوش چه هستند و چه علائمی دارند؟ اگر شما نیز علاقه دارید از پاسخ این سوالات آگاه شوید، توصیه می‌شود که مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

چه زمانی باید نزد دکتر گوش و حلق و بینی عالی در تهران برویم؟

بیماری‌های مربوط به نواحی گوش و حلق و بینی نیز مانند تمام بیماری‌های دیگر با علائمی از وجود خود خبر می‌دهند. مشکلات مربوط به گوش و حلق و بینی نیز معمولا از طریق نشانه‌هایی مانند درد شدید در ناحیه گوش، سرگیجه، ترشح مایع عفونی از گوش، خونریزی بینی، التهاب حفره‌های بینی، گرفتگی صدا، گلو درد و … ظاهر می‌شوند.

این علائم از شایع‌ترین نشانه‌های اختلالات مربوط به گوش و حلق و بینی هستند، لذا ضروری است که بیماران با مشاهده هرکدام از آن‌ها به دکتر گوش و حلق و بینی عالی در تهران مراجعه کنند.

علائمی که با مشاهده آن باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کرد

با اینکه هرکدام از بیماری‌های مربوط به نواحی گوش و حلق و بینی دارای علائم خاصی هستند، اما نشانه‌هایی وجود دارد که معمولا در بین تمام بیماری‌های مربوط به نواحی ذکر شده یکسان هستند. این نشانه‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

دکتر گوش و حلق و بینی عالی در تهران
 • درد شدید در ناحیه گوش
 • احساس سرگیجه و اختلال در شنوایی
 • گرفتگی صدا و تنگی نفس
 • اختلال در حس بویایی

موارد بالا از مهم‌ترین نشانه‌های بیماری‌های گوش و حلق و بینی هستند. لذا توصیه می‌شود که بیماران با مشاهده هرکدام از این علائم با شماره مطب دکتر مظاهری متخصص گوش و حلق و بینی تماس بگیرند. بیماران با مراجعه به سایت دکتر با من می‌توانند با شماره مطب این دکتر یا پزشکان ماهر و باتجربه دیگری تماس تلفنی برقرار کنند.

دکتر گوش و حلق و بینی غرب تهران چگونه به تشخیص بیماری‌ها می‌پردازد؟

متخصص گوش و حلق و بینی پس از دریافت شرح حال از بیمار و معاینه کامل او برای بررسی بیشتر انجام آزمایش‌هایی را برای بیمار ضروری می‌داند. پس از انجام آزمایش و تشخیص قطعی نوع بیماری، متخصص گوش و حلق و بینی اقدامات درمانی را آغاز می‌کند.

روش‌های درمانی پزشک به نوع مشکل بیمار بستگی دارد که متخصص بر اساس نوع بیماری، درمان با استفاده از دارو یا انجام عمل جراحی را انتخاب می‌کند.

بیماری‌های ناحیه گوش و علائم آن

برای اینکه بیماران مبتلا به اختلالات گوش و حلق و بینی بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن به دکتر گوش و حلق و بینی عالی در تهران مراجعه کنند و تحت درمان قرار گیرند، نیاز دارند که بیماری‌های مربوط به آن را شناسایی و تشخیص دهند. شایع‌ترین مشکلات مربوط به ناحیه گوش به شرح زیر هستند:

 • بیماری عفونت گوش که منجر به جمع شدن ترشحات عفونی می‌شود و با درد شدید گوش همراه است.
 • اختلال در شنوایی که معمولا به دلیل کهولت سن است.
 • پاره شدن پرده گوش به دلایل گوناگون که درمان نکردن آن موجب ناشنوایی می‌شود.
 • بیماری اوتواسکلروز که با عوارضی مانند اختلال در شنوایی همراه است، این بیماری نیز علائمی مانند درد شدید گوش و سرگیجه را به دنبال دارد.

موارد بالا از شایع‌ترین مشکلات گوش محسوب می‌شوند که بیمار برای درمان آن‌ها باید با دکتر گوش و حلق و بینی مشورت کند.

بیماری‌های مربوط به ناحیه حلق چه هستند؟

بیماری‌های مربوط به ناحیه حلق نیز به چند دسته تقسیم می‌شوند که شایع‌ترین آن‌ها را در ادامه آورده‌ایم:

 • بیماری‌هایی مانند التهاب لوزه که درمان آن با جراحی امکان‌پذیر است.
 • اختلالات صدا و مشکلات حنجره که باعث التهاب شدید حنجره می‌شوند.
 • تنگی نفس که به دلیل اختلال در مجرای تنفسی ایجاد می‌شوند.
 • اختلالات مربوط به غدد لنفاوی

مشکلات بالا معمولا علائمی مانند گرفتگی صدا، درد و سوزش گلو و التهاب را از خود نشان می‌دهند. بنابراین بیماران در صورت مشاهده هرکدام از آن‌ها باید از دکتر گوش و حلق و بینی عالی در تهران مشاوره دریافت کنند.

بیماری‌های مربوط به ناحیه بینی

دکتر گوش و حلق و بینی عالی در تهران

بینی نیز مانند گوش و حلق اختلالات و بیماری‌های مربوط به خود را دارد. به طور مثال بیماری سینوزیت یکی از اختلالات شایع مربوط به بینی است که موجب عفونت سینوس‌ها می‌شود. دیگر بیماری‌های مربوط به بینی عبارت‌ هستند از: پولیپ بینی، از بین رفتن حس بویایی، زخم‌های بینی، انحراف و… .

اختلالات نواحی سر یا گردن

یکی دیگر از قسمت‌هایی که متخصص گوش و حلق و بینی به درمان مشکلات آن می‌پردازد، بیماری‌های مربوط به ناحیه سر یا گردن است. به طور مثال درمان غده‌هایی که ممکن است در ناحیه سر یا گردن وجود داشته باشد، به عهده دکتر گوش و حلق و بینی است. همچنین اختلالات مربوط به غده تیروئید نیز از مواردی است که پزشک گوش و حلق و بینی وظیفه درمان آن را به عهده دارد.

انجام جراحی زیبایی

یکی دیگر از وظایف متخصص گوش و حلق و بینی انجام عمل‌های زیبایی است. به طور مثال جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی از جراحی‌های زیبایی پرطرفداری محسوب می‌شود که متخصص گوش و حلق و بینی آن را انجام می‌دهد.

علاوه بر جراحی رینوپلاستی، متخصص گوش و حلق و بینی جراحی اتوپلاستی را نیز انجام می‌دهد که هدف از انجام آن زیبایی گوش‌ها است. بنابراین حوزه کاری دکتر گوش و حلق و بینی بسیار وسیع و متنوع محسوب می‌شود.

سخن نهایی

مشکلات و اختلالات مربوط به نواحی گوش و حلق و بینی از بیماری‌هایی هستند که ممکن است به دلایل مختلفی افراد را درگیر خود کنند. در این مقاله تلاش بر آن بود که انواع بیماری‌های مربوط به نواحی گوش و حلق و بینی را به طور کامل شرح دهیم که بیماران بتوانند نوع بیماری خود را تشخیص داده و هنگام مشاهده علائم آن‌ها دچار استرس و اضطراب نشوند.

همچنین مطالعه این مقاله بیماران را با وظایف و حوزه کاری دکتر گوش و حلق و بینی عالی در تهران آشنا می‌کند و پاسخ سوالاتی مانند متخصص گوش و حلق و بینی کیست را به آن‌ها می‌دهد. لذا بیماران در صورت ابتلا به هرکدام از اختلالات مربوط به گوش و حلق و بینی می‌توانند با اطلاعات و آگاهی بیشتری پزشک معالج خود را انتخاب کرده و برای درمان نزد او مراجعه کنند.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید