خوگرنیوز اتفاقی نو در صنعت مبلمان و دکوراسیون ایران : به گزارش مجله اینترنتی دکوکده و به نقل از خوگر نیوز وبسایت خوگرنیوز آذرماه ۱۳۹۸ فعالیتش را در راستای پرکردن جای خالی یک رسانه تخصصی و کسب و کار محور در صنعت مبلمان و دکوراسیون داخلی شروع کرد و این روزها با هزاران مقاله تخصصی و عمومی مرجعی ارزشمند برای دسترسی علاقه مندان به اخبار، اطلاعات و دانش در حوزه های مبلمان، دکوراسیون، طراحی و معماری داخلی محسوب می شود.

خوگرنیوز اتفاقی نو در صنعت مبلمان و دکوراسیون ایران

صنایع مبلمان، دکوراسیون و چوب با بیش از صد هزار واحد صنفی و صنعتی فعال و حدود یک میلیون شاغل، سهمی هشت در صدی از اشتغال کل کشور دارند. کسب و کار های این حوزه از واحد های تولیدی صنعتی و کارخانه های پیشرفته گرفته تا کارگاه های کوچک و فروشگاه های متعدد را شامل می شود.
با وجود اینکه در بسیاری از حوزه ها مثل فناوری و یا حتی در بسیاری از صنایع دیگر چون صنعت نفت، معدن، مسکن و نظایر این رسانه های داخلی از سالیان دور به اطلاع رسانی و انتقال دانش و تجربه کمک کرده اند در صنعت مبلمان و دکوراسیون داخلی تا پیش از این در این زمینه کوشش درخورتوجهی نشده بود. در چنین فضایی خوگرنیوز شکل گرفت تا با انتشار اخبار و گزارش های توصیفی و آماری مرتبط با کسب و کار این حوزه ها در جهان و اطلاع رسانی و بازتاب فعالیت های صنف و صنعت مبلمان ایران جای خالی یک رسانه تخصصی و مرجع قابل اعتماد برای فعالان صنعت مبلمان و حوزه دکوراسیون داخلی، مصرف کنندگان و علاقه مندان به کالاها و خدمات این دو حوزه را پر کند.
ضرورت وجود چنین رسانه ای با کارکردهایی نظیر اطلاع رسانی، ایجاد ارتباط و اتتقال دانش زمانی مشخص می شود که بدانیم فعالان صنعت مبلمان و دکوراسیون داخلی هم، مانند هر صنف و صنعت دیگر متاثر از شتاب تغییرات در تکنولوژی، اقتصاد، شیوه های ارتباطی و الگوهای رفتاری مخاطبان هستند. واقعیت انکار ناپذیر این است که این روزها حتی کوچکترین واحدهای اقتصادی نه تنها برای رشد بلکه برای حیات باید از رویدادها و تازه  ترین اتفاقاتی که در حوزه کسب و کاریشان می گذرد، آگاه باشند و بتوانند براساس دانش و درک درست از شرایط تصمیم های حیاتی اتخاذ کنند. در عصر پرشتابی که به عصر اطلاعات شهره است، اطلاع رسانی شفاف و به موقع و استفاده از ابزارهای ارتباطی نوین کاملا ضروری به نظر می رسد.
همانطور که ذکر آن رفت یکی از مهمترین روش ها برای رسیدن به شناختی همه جانبه و تصمیم گیری درست، آگاهی از روندهای بین المللی، منطقه ای و بومی است. بهره بردن از تجربه های موفق یا ناموفق چه در شرایط مناسب اقتصادی و اجتماعی و چه در بزنگاه های تاریخی -درست مثل یک سال گذشته – راهکار دیگری برای مدیریت و کنترل بحران است و آگاهی وسیع از تجارب جز با یاری رسانه ها ممکن و میسر نیست.

فعالان صنعت مبلمان چه انتظاری از خوگرنیوز می توانند داشته باشند؟

 • پیشگامی در توسعه استراتژیک  خوگرنیوز بر اساس رویکرد تخصصی اش تلاش می کند تا فعالان صنعت مبلمان ایران را در جریان آخرین نوآوری ها و ترندهای جهانی قرار دهد. خوگرنیوز جدیدترین رویکردها در طراحی محصول و فناوری تولید مبلمان را معرفی می کند و با بررسی شیوه های عرضه و فروش مبتنی بر تکنولوژی نظیر واقعیت مجازی و واقعیت افزوده -که مبنای فعالیت های جدید و توسعه ای در این صنعت است- دانش مصرف کنندگان بالقوه این خدمات را افزایش می دهد.
  آگاهی از این موضوعات به فعالان صنعت مبلمان و بخش های وابسته ای مثل طراحی مبلمان این امکان را می دهد که از تازه  ترین تغییرات در نیازها و خواسته های مشتری مطلع شوند. اما این آگاهی چه سودی دارد؟
  بگذارید با یک مثال اهمیت موضوع را کمی روشن تر کنیم. تفاوتی ندارد مشتریان این صنعت به دنبال انتخاب مبلمان خانگی باشند یا مبلمان وتجهیزات دکوراسیون اداری، مبلمان فضای باز و یا فضاهای آموزشی. تغییر سبک زندگی بر شیوه انتخاب و سلیقه عمومی در همه این حوزه ها موثر بوده است؛ از اقبال عمومی به استفاده از مبلمان اجاره ای به جای خرید تا افزایش دغدغه های محیط زیستی و توجه به طراحی پایدار. نتیجه چنین تغییراتی هم روی آوردن تولیدکنندگان زود مصرف (Fast Furniture) مثل ایکیا به خرید و عرضه محصولات دست دوم و رواج مبلمان چند منظوره است. حال شاید تصور شود که چنین جریان ها و تغییراتی به داخل مرزهای ما راه ندارد. واقعیت اما چیز دیگری است.
  در دنیای امروز که در بسیاری از مواقع چون موضوع همه گیری، دغدغه های عموم مردم جهان به هم مشابهت پیدا می کند، چنین جریان هایی – کمی دیر یا زود اما قطعا- به کشورهای در حال توسعه مثل ایران نیز می رسند. کما اینکه تاکنون نیز در بسیاری از موضوعات دیگر که به طور کلی به سبک زندگی معروف هستند، شاهد جهانی شدن هستیم. احتمالا حالا موافق هستید که چیزی بهتر از آگاهی از روندهای جهانی و پیشگامی در آماده سازی خود برای ورود این جریانات به بازار کشور ما و پاسخگویی به موقع به نیازها نیست.
 • ارائه الگوهای موفق  خدمت دیگر خوگرنیوز ارائه الگوهای و شیوه های موفق کاملا تخصصی است. برندهای مبلمان و شرکت های بزرگ و متوسط در دنیا هر روز از شیوه های جدیدی برای توسعه فعالیت ها و تقویت قدرت برند و گاهی حتی گریز از شکست های محتمل استفاده می کنند. از همکاری های استراتژیک و ادغام ها گرفته تا استفاده از تکنولوژی های جدید در فرایند تولید و عرضه و بهره گیری از ظرفیت های برندینگ و تبلیغات. آگاهی از هر یک از این تجارب و فرایند طی شدن مسیر موفقیت و کم و کیف آن می تواند چشم اندازهای جدیدی را برای دنبال کنندگان این فعالیت ها خلق کند.
 • پوشش خبری دستاوردها و موفقیت ها  تشکل های صنعت مبلمان ایران تلاش می کنند تا با راهبردهای استراتژیک و افزایش همکاری و هم افزایی در میان اعضای خود و با سایر تشکل ها کمک کنند تا این صنعت بر مشکلات عدیده ای که این روزها با آن مواجه است فائق آید. از سوی دیگر برندهای مبلمان ایرانی و فعالان تازه وارد در حوزه کسب و کار مبلمان علیرغم تمام کمبودها از تلاش باز نایستاده اند و هر روز خبر از طراحی محصول و تولید مبلمان جدید می رسد یا شرکت ها سعی در گسترش شبکه فروش خود دارند و در این راستا گام هایی بر می دارند.
  در این بین رسانه با کارکرد ایجاد همبستگی، فرصتی برای اطلاع رسانی از فعالیت های توسعه محور، الگو سازی و الهام بخشی ایجاد می کند و چه بهتر که این اخبار و اطلاع رسانی در یک پایگاه تخصصی گردآوری شود و در دسترس مخاطبان قرار گیرد. در این صورت علاوه بر سهولت دسترسی مخاطب به طیف وسیعی از اطلاعات، ناگزیر امکان مقایسه فراهم می شود که این خود سبب شکل گیری یک فضای رقابتی سالم است.
  خوگرنیوز به عنوان یک رسانه تخصصی و دقیقا برای رسیدن به چنین هدفی این امکان را فراهم کرده است و با انتشار گزارش خبری در انتهای هر ماه، مروری جامع و کامل بر دستاوردها و اقدامات تشکل ها و فعالان صنف و صنعت مبلمان دارد. گزارشی که با همکاری خود فعالان صنعت و به صورت کاملا رایگان، فعالیت های جامعه صنف و صنعت مبلمان را پوشش می دهد.
 • بهره بردن از روایت های چندرسانه ای  خوگرنیوز تنها به محتوای نوشتاری بسنده نکرده است و تلاش دارد با انتشار محتواهای چند رسانه ای، گزارش ها و مصاحبه های تصویری و گفت و گوی های زنده اینستاگرامی همگام با ذائقه مخاطبان در مصارف رسانه ای حرکت و امکان تعامل بهتر و بیشتر را با روایت های چندرسانه ای فراهم کند.
 • نظارت بر محیط  یکی از مهمترین کارکردهای هر رسانه ای نظارت بر محیط است، خوگرنیوز تلاش می کند تا با انعکاس مشکلات، دغدغه ها و چالش های جامعه مبلمان و دکوراسیون داخلی، صدای گویای این صنف باشد و از طریق انتشار خواسته های به حق همکاران این صنعت و تلاش برای یافتن پاسخ و پاسخگویان نقش نظارتی خود را ایفا کند.

آورده خوگرنیوز برای مصرف کنندگان خدمات و کالاهای مبلمان و دکوراسیون داخلی چیست؟

مصرف کنندگان کالاها و خدمات مبلمان و دکوراسیون گروه دیگری از مخاطبان خوگرنیوز هستند. یک رسانه نباید از کارکرد افزایش دانش عمومی و سرگرمی غفلت ورزد. این دو کارکرد هستند که پیوند مخاطبان را با رسانه عمیق تر می کنند و سبب آشناپنداری و اعتماد دوسویه می شوند. خوگرنیوز با تولید و انتشار طیف وسیعی از مطالب جذاب تحت عنوان خواندنی ها نظیر راهنمای خرید، راهنمای دکوراسیون، تاریخچه صنعت مبلمان، تاریخچه و سبک های دکوراسیون داخلی و آشنایی با طراحان و سبک زندگی روز به نیازهای این گروه از مخاطبان پاسخ می دهد. مخاطبان با مطالعه چنین مقالاتی می توانند با آگاهی بیشتر و تسلط بهتر برای خرید یا استفاده از خدمات تصمیم گیری کنند.
شاخص هایی نظیر میزان رجوع کاربران از طریق موتورهای جستجو، کاربران بازگشتی و مدت زمانی که کاربران در هر بار مراجعه به سایت خوگرنیوز در آن حضور دارند، بیانگر این است که خوگرنیوز در همین مدت کوتاه به خوبی عمل و مخاطبان بسیاری را با خود همراه و وفادار کرده است.

خوگرنیوز مرجعی برای دانشجویان و علاقه مندان به محتوای دانشی و کاربردی

بسیاری از افرادی که جذب بازار کار و فعالیت اقتصادی در صنعت مبلمان و دکوراسیون داخلی می شوند دانشجویان رشته هایی نظیر صنایع چوب، طراحی صنعتی، معماری، معماری داخلی و نظایر این هستند. از آنجایی که یکی از معضلات همیشگی در اشتغال نبود پیوندی میان دانشگاه و صنعت است، خوگرنیوز تلاش می کند با آشنا کردن دانش آموختگان با دغدغه های صنعتگران از یکسو و انتشار مطالبی در جهت آشنایی فارغ التحصیلان با مهارت های کسب و کاری از سوی دیگر، گامی مثبت در این زمینه بردارد.

خوگرنیوز؛ تنها رسانه تخصصی برای پوشش خبری رویدادهای حوزه مبلمان و دکوراسیون

سالانه چندین رویداد در حوزه صنعت مبلمان و طراحی داخلی برگزار می شود از جمله نمایشگاه مبلمان اداری، نمایشگاه مبلمان خانگی، نمایشگاه دکوراسیون داخلی، رقابت طراحی محصول و مسابقه دکوراسیون داخلی و معماری داخلی، آموزش طراحی مبلمان و نظایر آن. برگزارکنندگان این رویدادها با استفاده از ظرفیت این پایگاه می توانند به بهترین نحو فراخوان ها، روند و بازتاب های برگزاری و نتایج آن را پوشش دهند. در حال حاضر نیز در بخش اخبار مبلمان امکان دسترسی به اطلاعات برخی از این رویدادها موجود است.

 

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید